Будьмо добрими сусідами

З тривогою довідалися про спробу генконсула Польщі у Луцьку пана С. Місяка нав’язати нам викладати більшість предметів в початкових (1—3) класах української школи польською мовою. На нашу думку, цього не можна допускати ні в якому разі!
Відомо, що в Польщі на найвищому державному рівні (президент Польщі А. Дуда) та в польських ЗМІ розгорнуто кампанію по безпідставному та брехливому звинуваченню українців у вбивстві німецькими військовими частинами поляків у Гуті Пеняцькій (лютий 1944 року), мабуть тільки тому, що це село належить Україні. Письменник Дмитро Чобіт у статті “Велика польська брехня” (газета “Слово Просвіти”, №26-32) повністю спростовує цю брехню і розповідає правду про те, хто був у тих частинах та як усе відбувалося насправді.
Ми цінуємо, що Польща першою визнала Україну як незалежну державу і протягом десятиліть залишається на боці України. Однак після загибелі в Росії (а може — терористичного акту) політичної еліти Польщі на чолі з президентом Лєхом Качиньським під Смоленськом (співчуття з цього приводу було висловлено всіма політичними силами України), останнім часом деякі політики Польщі, замість того щоб будувати сьогодні майбутнє, заради дешевого популізму витягають занафталінені взаємні кривди і образи, які виникали в минулому в наших взаємостосунках (і за які Польща і Україна вже принесли взаємні вибачення).
Відомо, що Україна має сусідів, які зазіхають на її землі та бажають навчати наших дітей за наш кошт, але своїм мовам. Лише дозволь одному сусіду — Польщі, то відразу ж полізуть інші (до тепер не можемо відбитися від Росії). Це повзуча полонізація з далекоглядною метою.
На нашу думку, бажаючі вивчати польську мову мають вивчати її як іноземну, на рівні з іншими іноземними мовами (але лише якщо й діти у школах Польщі будуть вивчати українську мову). Або ж нехай бажаючі вивчають польську мову в приватних школах за свій кошт чи на факультативах за окрему оплату.
 З повагою — члени Миколаївського міського осередку ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка: Леонід Ігнатенко, заслужений конструктор Української РСР; Олександр Малицький, член Спілки журналістів України, член Ради національностей Миколаївщини, голова ГО “Зелений рух” Миколаївщини, заступник голови Миколаївської крайової організації НРУ.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment