Четверта висота Наталії Юрової

Марія ПОРОХ,
член Клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка та РО “Просвіта”, м. Косів
11 вересня 2020 року у квітучому гуцульському містечку Верховині, у виставковому залі регіонального історико-краєзнавчого музею Гуцульщини відбулося урочисте відкриття четвертої персональної виставки молодої художниці Наталії Юрової “Місця сили”.

Більше трьох десятків робіт живопису, в жанрі пейзажу – різнопланові твори, виконані переважно в техніках олійного та акварельного живопису на полотні та картоні.
Цього дня велика зала історико-краєзнавчого музею була не багатолюдна, але сюди завітали щирі пошановувачі мистецтва живопису, серед яких педагоги, мистецтвознавці, рідні, друзі, знайомі, колеги, які прийшли, щоб привітати, висловити своє захоплення творчістю та насолодитися полотнами мисткині.
Благословив мистецький захід отець церкви Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ КП селища Верховини Юрій Стефлюк. Вступним словом відкрив виставку Володимир Ілійчук — завідувач музею. Із привітаннями виступили Світлана Уршеджук — заступник голови Верховинської районної державної адміністрації, Оксана Чубацько — заступник голови Верховинської селищної ради, Антон Григорук — перший педагог-наставник, художник, живописець і графік, старший викладач кафедри художнього розпису Косівського фахового коледжу прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України; завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини Вікторія Яремин; Валентина Молинь — завідувачка кафедри образотворчого мистецтва, Людмила Зузяк — кореспондентка районної газети “Верховинські вісті”, Валерій Єфіменко — гість із Харкова.
Сама авторка коротко розповіла про своє життя, а також про відчуття, які наповнюють душу мистця при творенні картин.
Наталя — художниця не лише за фахом, але й за покликанням душі, ще студенткою виконувала не тільки академічні завдання, але й активно працювала творчо, що принесло їй перші успіхи.
Вона — лауреатка багатьох фестивалів та конкурсів. За участь в олімпіадах, конкурсах, фестивалях та виставках нагороджена грамотами та дипломами організаторів, у тому числі й Міністерства культури України, Національної академії наук України (2015, Опішне), Дніпропетровської організації Національної спілки художників України (2018), Вентспілської української культурної громади “Кобзар” (Латвія) (2020).
Наталя пробує себе і в книжковій графіці: деякі казки з книг письменниці Аделі Григорук оформлені ілюстраціями Н. Юрової. Цікаві сюжети захоплюють її, будять творчу фантазію.
Крім живопису, Наталя дуже любить фотосправу. Захопилася нею 2011 року, коли вперше побувала у Карпатських горах, що вразили її своєю красою. З фотоапаратом її можна побачити на міських вулицях Косова, на гірських вершинах, весіллях, виставках, квестах, конкурсах, фестивалях.
Пейзажний жанр — один із її засобів пізнання світу, в ньому виявляється своєрідність мистецької обдарованості молодої художниці. Тому Наталя знаходить час, щоб спілкуватися з природою, вбирати її у своє серце. З нерозлучним етюдником мисткиню можна побачити світанками і надвечір’ями на берегах в’юнкої Рибниці. Іншим разом — на верхів’ях гір за замальовками. Зараз часто її супутником є маленький синочок Ілля, який додає Наталі натхнення.
Карпати подобаються їй в різні пори року. Тому по-своєму привабливі та чарівні її полотна. Кожна робота — результат наполегливих творчих пошуків і володіння авторською технікою.
“Живописні роботи — олійні пейзажі, тематичні твори — цікаві композиційним вирішенням, колоритом, авторською думкою. Вони не відтворюють звичного предметного світу, не є нудним натуралістичним переказом природи. В Наталиних роботах — вибух емоцій, почуттів, інтуїція і натхнення нерозривно поєдналися з умілим вибором об’єкта зображення, набутою малярською технікою, першими прикладами її власного, авторського, стилю”, — відзначив на відкритті виставки художник Антон Григорук.
“22 червня 2016 року відбулась відкриття першої персональної виставки Наталі в стінах інституту. Це була хвилююча подія в житті молодої художниці, своєрідний екзамен на фахову зрілість, який вона витримала гідно. Викладачі та відвідувачі оцінили високий рівень представлених робіт, естетику експозиції, прекрасний настрій і лад, на який вона налаштовує. Дипломна робота Н. Юрової — панно “Герої не вмирають” (полотно, олійний живопис) — це наче звернення до Всевишнього, щоб захистив і зберіг Україну і щоб ніхто не забував кривавих подій на Майдані. Роботу авторка подарувала Косівській районній раді, де вона й експонується. Вітаємо з відкриттям персональної виставки живопису “Місця сили” у верховинському музеї. Рада за Вас. Бажаю подальших успіхів у творчості, хочу бачити Вас членом Національної спілки художників України і щиро Вам цього бажаю”, — сказала Валентина Молинь.
Наталя Юрова – наполеглива, малює з натхненням. І це вже четверта її виставка. На мою думку, вже з першої виставки, на якій я теж була присутня, визначився стиль, почерк авторки. Художниця талановита та працьовита, весь час у пошуках. Її роботи цікаві, колоритні, притягують і вражають глядача.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment