У Києві — новий фонтан зі скульптурою архистратига Михаїла

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

19 вересня у Києві відбулося урочисте відкриття фонтана зі скульптурною композицією “Архангел Михаїл — охоронець Києва”, розташованого у парку “Володимирська гірка”, поруч із Михайлівським Золотоверхим монастирем Православної Церкви України.
Архистратига Михаїла шанували, вважали покровителем київських князів і заступником воїнів. А вже з ХІ століття Архангела називають також охоронцем Києва і Київської землі. На його честь князь Всеволод Ярославич у Видубицькому монастирі звів Михайлівський собор. А князь Святополк заснував Михайлівський Золотоверхий монастир. Скульптури Архистратига прикрашали та охороняли Київ і у середньовіччі, і в більш пізні часи. Фігура Архангела Михаїла нині — елемент герба Києва, столиці України.
Відкрив у столиці новий фонтан із скульптурою архистратига Михаїла мер Києва Віталій Кличко. За словами міського голови Києва, дзвін, на якому встановлена скульптура архангела Михаїла, символізує всю красу, традиційність і розмаїття Києва. “Відкриття нового фонтану зі скульптурою архистратига Михаїла у верхній частині парку “Володимирська гірка” — за Михайлівським Золотоверхим собором, — є вже другим фонтаном із передбачених проєктом реконструкції парку. І я переконаний, що фонтан буде однією з візитівок нашої столиці!” — сказав мер. “Сьогодні ми відкриваємо не просто фонтан. Це — символічна композиція. Ми вшановуємо київських захисників і охоронців нашого міста”, — додав Віталій Кличко. Він подякував митцям, які створили фонтан, меценатам, за кошти яких було встановлено скульптуру архистратига Михаїла. Місто ж фінансувало встановлення чаші фонтану. Цей меценатський проєкт був попередньо схвалений консультативною радою з питань охорони культурної спадщини при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
19 вересня є днем спомину чуда архистратига Михаїла, разом із мером столиці відкривали фонтан і скульптурну групу новітні захисники України: ветеран АТО Володимир Сергієвський, начальник караулу 12-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Києва Руслан Черкасов та завідувачка інфекційного відділення Олександрівської клінічної лікарні Тетяна Гайнутдінова. Ветеран АТО Сергієвський (“Ірландець”) зокрема заявив, що новий фонтан стане оберегом для всіх мешканців столиці: “І наші діти та внуки будуть гуляти цим парком та дивитися на цю красиву скульптуру та згадувати, що саме із зображенням Архангела Михаїла наші побратими зараз захищають нашу країну на сході”.
Захід зібрав представників місцевої влади, представників громади, творців проєкту, меценатів, духовенство. На церемонії були присутні представники всіх релігійних конфесій столиці. Предстоятель помісної Української Православної Церкви митрополит Київський Епіфаній, який зараз є головуючим у Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій, подякував усім, хто долучився до зведення цієї прекрасної скульптури.
“Цей добрий задум, який втілений в життя, буде прикрашати й духовно збагачувати нашу столицю. Символічно, що на цій сфері під архангелом Михаїлом зображені наші древні святині: Свята Софія Київська, Михайлівський Золотоверхий монастир, Києво-Печерська лавра і Видубицький монастир, які засвідчують, що ми маємо тисячолітню історію і що наша Українська держава й наша Українська Церква справді мають древнє історичне коріння,” — сказав митрополит Епіфаній. Окрім того, митрополит висловив побажання, щоби з допомогою Божою неоголошена війна на Сході України незабаром завершилася нашою перемогою, повернувся окупований Крим та було подолано пандемію небезпечної коронавірусної хвороби. На завершення Київський міський голова Віталій Кличко разом із меценатами вручили представникам Церков і релігійних організацій копії щойно відкритої скульптурної композиції.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment