«Народжені перемагати!»

Георгій Лук’янчук
Зустріч із бійцями легендарного 90 батальйону ім. Івана Зубкова на Майдані Незалежності відбулася в Інформаційновиставковому центрі Музею Майдану до Дня захисника України.

Задля привернення уваги до непересічних персоналій, які живуть поруч із нами, яким ми завдячуємо мирним і спокійним життям за лінією фронту, та об’єднання суспільства, збереження пам’яті про боротьбу за свободу в новітній історії України та до осмислення важливих історичних подій перед присутніми поділилися спогадами героїчні “кіборги” 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова. Цей батальйон прикметний тим, що комплектувався винятково з добровольців. За короткий час бійці 90 батальйону стали відомими своїми звитягами у важких боях за Донецький аеропорт у 2014–2015 роках у складі 81 окремої аеромобільної бригади біля селищ Піски, Опитне, Водяне, а також промзони Авдіївки. Понад сотню бійців батальйону нагороджено орденами, двоє стали Героями України. Ім’я одного з Героїв, старшого лейтенанта Івана Зубкова, присвоєно батальйону.
“Вони вистояли, не витримав бетон”, – написано на марках Укрпошти, присвячених оборонцям Донецького міжнародного аеропорту (ДАП), в народі названих “кіборгами”. Вони тримали оборону 242 (244!) дні, поки не впало перекриття між поверхами споруди. В останні дні оборони ДАП батальйон втратив 22 людини, 60 було поранено та ще троє зникли безвісти. У проросійських сил у ці дні, за даними від полонених і з радіоперехоплення, — сотні загиблих і поранених. Гасло бригади – “Народжені перемагати!”. Після виходу з аеропорту бійці батальйону ще півроку тримали підходи до нього.
Про бої у найгарячіших точках Донбасу і про те, як війна виглядала у 2014му, розповідали:
Віталій Баранов (Біба) – підполковник, кавалер 2х орденів Богдана Хмельницького. Він у 2014 чотири місяці намагався потрапити в армію. Потрапив на Донецьке летовище, коли українські військові терпіли важкі втрати та жахливі поранення. Був заступником і виконувачем обов’язків комбата.
Руслан Боровик (Багдад) – гранатометник, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня. Крім зброї, взяв на війну фотоапарат. Завдяки Руслану збереглися фото загиблих “кіборгів”. Книга фотографій Боровика “ДАП” стала першою вагомою збіркою знімків з передової.
Девід Давидов (Легіонер) – сержант, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня.
Андрій Шишук (Сєвєр) – сержант, нагороджений орденом “За мужність” 3 ступеня. Йому пощастило вижити після вибуху 20 січня, витягував побратимів зпід завалів аеропорту.
На превеликий жаль, через хворобу не змогла приїхати та розповісти про героїчного сина Ніна Брановицька, мама загиблого героякулеметника 90 батальйону Ігоря Брановицького.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment