Таємниці фортеці Хаджибей

Едуард ОВЧАРЕНКО
У широкий український кінопрокат виходить історико-пригодницький фільм українсько-грузинсько-турецького виробництва “Фортеця Хаджибей”. Стрічка відкриває друге сторіччя історії Одеської кіностудії. Картина знята у традиціях золотого фонду, це фільм для сімейного перегляду про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступність.

Столична прем’єра фільму відбулася в кінотеатрі “Cinema City”, що знаходиться у торговельнорозважальному центрі Ocean Plaza. Після перегляду стрічки представники ЗМІ мали можливість поспілкуватися з її творцями.
– Фільм створювався до 100річчя Одеської кіностудії, – розповів режисерпостановник Костянтин Коновалов. – Ми намагалися потрапити у стиль однієї з найстаріших кіностудій світу. В основу сюжету покладена історія, написана відомим одеським краєзнавцем і письменником Євгеном Тимошенком. Вже встигли показати фільм у кільках містах України. Відразу після Києва представимо його в Одесі. У стрічці є як добре знані актори, так і ті, кого глядач побачить вперше.
Знімали в Одесі, у павільйонах легендарної кіностудії, де працювали Шукшин і Довженко. Також зйомки велися в Акермані та на річці Дунай. Вдячні турецьким колегам, які нам прислали зброю, посуд і одяг. Зокрема, яничарська форма до цього була у серіалі “Величне століття”. Є плани щодо продовження стрічки, але для цього потрібні великі кошти – приблизно 28 мільйонів гривень, яких ми сьогодні не маємо.
– Ті події, які глядач побачить на екрані, за задумом творчої групи сталися за 34 роки до створення Одеси, – зазначив генеральний продюсер стрічки, директор Одеської кіностудії Андрій Осипов. – Хаджибей – це турецька фортеця, що була завойована військами Катерини ІІ і зруйнована. На цьому місці постала Одеса. Цей фільм данина нашої поваги до Одеської кіностудії та міста, в якому ми живемо і працюємо.
Довго готувалися до київської прем’єри. Зі столицею пов’язано багато років мого життя, маю тут рідних і друзів, хотів, аби вони одними з перших побачили цей фільм. Разом з нами з української сторони над ним працювали Національна кіностудія імені Олександра Довженка, Тернопільська кінокомісія, кампанія ІнсайтМедіа. А також наші колеги з Туреччини та Грузії.
Одна зі сцен відбувається у тому павільйоні, де знімали фільм “Місце зустрічі змініти не можна”, інші відомі стрічки. Також глядач зможе побачити крісло на якому сидів кардинал Ришельє у картині “д’Артаньян і три мушкетери”. Ми прагнули, аби цей фільм об’єднав глядачів різних поколінь, щоб на його перегляд люди приходили цілими родинами. Після України покажемо “Фортецю Хаджибей” у Туреччині. Тут стрічку готові представити 600 кінотеатрів. Потім буде Грузія, а за нею – країни північної Америки.
Українськогрузинський актор Іраклій Маруашвілі зізнався, що відточує свою акторську майстерність на Одеській кіностудія з 2016 року, а його робота у “Фортеці Хаджибей” – перша головна роль. Потрапив у проєкт зовсім випадково, за тиждень до початку зйомок. Це був перший фільм, в якому Іраклій зіграв роль українською мовою, вчився фехтувати і їздити на коні. Успіх картини, на його думку, у злагодженій роботі команди однодумців.
Так само лише за кілька днів до зйомок потрапила у стрічку і Катерина Шевченко, для неї теж уперше це була одна з головних ролей. Вважає вдалим свій творчий тандем з Іраклієм Маруашвілі. За її словами фільм вже схвально оцінили глядачі з Луцька, Львова та Тернополя. Але для Катерини дуже важливий саме київський прем’єринй показ, адже на нього завітала мама актриси.
На відміну від Катерини та Іраклія в Олександра Половця вже чималий акторський досвід, але зйомки у цій стрічці – перша робота на кіностудія міста, в якому він народився і виріс. Народний артист України Анатолій Дриженко вважає, що ця, можливо й наївна казка, ймовірно допоможе у наш непростий час зробити оточуючий світ хоча б трохи добрішим і світлішим. А заслужений артист України Дмитро Рибалевський зізнався, що йому буде цікаво почути як його персонаж говоритиме турецькою мовою, адже по батьковій лінії у нього є частка турецької крові.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment