Добринівці зібрали тих, хто з Богом у душі та з Україною в серці

Ми звикли, що на патріотичні теми говоримо та й пишемо напередодні чи під час державних свят. А є люди, які з цим живуть щодень і щогодини. Не просто живуть, а живлять національною ідеєю інших, наснажують нас і готують собі гідну зміну.
Це воїнидобровольці, котрі вже шість років поспіль, повертаючись із передової, не йдуть до рідної хати, на відпочинок, а поспішають у Добринівці, що на Заставнівщині (Буковина), творити добру справу для майбутнього України — організовують військові вишколи для нашої молоді, практичні й теоретичні: навчають первинної військової підготовки та спілкуються на теми пізнання нашої історії й боротьби у визвольних війнах різних часів — від Козацтва, битв вояків УПА — до нинішніх героїчних вчинків наших сучасників. І все це відбувається в умовах напрочуд позитивної атмосфери. Навіть зараз, у період адаптивного карантину, дотримуючись всіх вимог, вишколи й патріотичні заходи не припиняються.
Громадська організація “Тактична група 4.5.0”, а це учасники бойових дій, здебільшого добровольці “Правого сектора” та інших добровольчих батальйонів, разом із прихожанами храму Святителя Миколая ЧернівецькоБуковинської єпархії ПЦУ (настоятель, священиккапелан о. Ростислав Семенчук ) традиційно організували велике дійство на широкій лісовій галявині у Національнопатріотичному таборі “Добринівці”. Як завжди, до організації заходу долучилися також волонтери та багато патріотичноналаштованої молоді краю, які не вперше на цій базі проходять військові вишколи, а ще священикикапелани Заставнівського благочиння та багато небайдужих буковинців нашого краю.
Отже, о. Ростислав Семенчук разом зі своїм побратимом о. Юрієм Чекановським (настоятелем храму Пресвятої Богородиці с. Товтри) розпочали зібрання з молитви. Численні учасники патріотичновиховного заходу — ветерани війни на Сході України, волонтери, діти, молодь і поважного віку буковинці, які з’їхалися з усіх куточків нашого краю, котрим болить Україна, щиро молилися за її воїнів усіх часів.
— Там, де Правда, там — Україна,— наголошувала волонтерка Леся Хомко…
Свій погляд в історію про традиції, тісно пов’язані з ідеями захисту країни від російського агресора озвучила кандидат історичних наук Чернівецького НУ ім. Ю. Федьковича Ганна Скорейко.
І ось урочиста колона, очолювана юними “вояками”, які, крокуючи до табору, виголошували козацькі та упівські речівки на кшталт “ми переможемо, бо зброї не складаєм”, “а як доля припече — підкладу своє плече”, рушила на вишкільну базу, на великій сцені якої нас чекали артисти з мистецьконаціональнопатріотичною програмою, оглядові позиції військового спорядження, козацька кухня (смачну їжу готували ґаздині с. Добринівці та добровольці московськоУкраїнської війни за кошти волонтерів, прихожан різних храмів та щедрих спонсорів).
Стільки українських пісень — авторських і народних на патріотичну тематику у цьому лісі, певно, ще не звучало. Хіба що — від юних оркестрантів, котрих знищила енкаведистська система у 40х роках минулого століття. Господарівояки бази знайомили молодь зі зразками сучасної зброї, учасники зібрання спілкувалися між собою, із задоволенням слухали та підспівували студентам Чернівецького коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича, тріо викладачок Заставнівської музичної школи, колективу народних інструментів із Хотинщини, церковного хору СвятоМиколаївського храму с. Добринівці та інших. Віршпосвяту героям України читала поетесапросвітянкаволонтерка Софія Тілабова. Найактивніші юнаки та дівчата з радістю взяли участь у “майстеркласі” Буковинського автентичного танцю “Аркан” і показали його у всій своїй красі. А коли на велику сцену вийшли Київські артисти — вчорашні й нинішні бійці АТО/ООС, рокгрупа LIVING ROCKS, енергетика буквально заволоділа глядачами, до того ж, додала драйву не лише молоді та дітям, а всім, хто досі вважав, що рок — це не для старших…
Честь, звитяга, мужність, лицарство — головний меседж кожної пісні, обрамленої у сучасний музичний супровід та подаровані нами книги “Пісні нескорених війною” викликали нестримне бажання якомога частіше бути дотичними до великої справи національнопатріотичного виховання зі ще одним простим, але дієвим гаслом: Україну врятує небайдужість її громадян! Слава Україні! Героям Слава!

Сторінку підготувала
Світлана МАСЛОВСЬКА,
заступник голови Чернівецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment