«В усіх очах одне небо»

Галина Дацюк,
журналістка

У Музеї шістдесятництва відкрилася дивовижна виставка 20літнього студента НАОМА художника Тараса Кравченка. Його прадід — видатний ботанік Михайло Клоков — описав близько 600 видів рослин України, лауреат державної премії за участь у впорядкуванні 12томного Енциклопедичного словника, відомий літературознавець і поет під псевдонімом Михайло Доленго. Тарасова бабуся – Лілія Гордієнко, скульпторка і художниця, як і дідусь В’ячеслав Клоков, — зі славної когорти шістдесятництва. Тарасова мама Оксана Клокова, художниця і викладачка в художній школі.
Отака от родинна історія за спиною Тараса, чия виставка вже друга в житті. Але ця особлива тим, що поруч з його творами демонструються роботи або фотографії робіт усієї мистецької родини Клокових. Об’єднавшись, артефакти демонструють відтінки доби, у яких жили і творили покоління протягом століття. Тут зашифровані різні історії, бо творчість вимагає свободи і вчинків, вона завше буде позначена вибором митця служити правді чи владі. Хто прийде на виставку, осмислять історію самостійно. Її ми вчора і читали, і споглядали, і слухали з перших уст. Спогадами про Лілію Гордієнко і В’ячеслава Клокова, які вже відійшли, ділилися їхні друзі з часів 60х. Разом, у пошуках романтики й наснаги, вони сплавлялись на байдарках, ходили в походи і творили. Тарас сказав лише кілька речень, бо він не багатослівний. Зате виразно промовляли його натюрморти, заряджені молодістю життя.
А коли візуальний ряд озвучила віолончель музиканта Василя Бабича, який доводиться прапра… Тарасу Шевченку по лінії брата Йосипа, то “затихло все”… Крім музики Дворжака, Лятошинського, Лисенка. Словом, давно не відчувала такої атмосфери, у якій проступали палімпсестами наші культурні нашарування. “Палімпсести” були у сусідній кімнаті…Поетична збірка Василя Стуса. Його “Церкву святої Ірини” прочитала натхненниця цієї виставки, невтомна шістдесятниця Маргарита Довгань, яка разом з чоловіком, незабутнім скульптором Борисом Довганем — давні друзі Клокових. За її словами, сьогодні відкрилася “Творча історія родоводу козака Клока з Лебединщини”.
Приходьте у цей Музей, на виставку Тараса Кравченка. Вона налаштовує на мудрі думки, гармонізує розбурхані почуття і відкриває дивовижні обрії молодого мистецтва.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment