Дітям до Свята Миколая

Презентація книжок “Видавництва “Дніпро”
Георгій Лук’янчук

У Музеї книги та друкарства України нещодавно відбулася презентація цілого грона книжок ДП “Видавництво “Дніпро”. Зокрема представлено книги, що мають всі шанси найбільше захопити своїми сюжетами сучасну вибагливу дитячу публіку. Книжка “Сім Я” авторки Маргарити Веселинки та юної художниці Бесчастної Каріни була презентована керівником творчих проектів видавництва Вакуленко Лідією Володимирівною. У збірнику представлені віршовані та прозові казки, а також новорічна казкап’єса. Казкові сюжети про дружбу, взаємодопомогу і єднання, любов до природи, торкаються якраз тих проблем, котрі постають перед сучасними дітьми в реальній дійсності. Книга грає талановитими малюнками юної художниці.
Книжка “Родовід Ластиків” є результатом багаторічної праці однодумцівпедагогів Наталії Веселицької, Тамари Абраменкової та Ірини Джуваго, які виступають і в ролі авторів текстів казки, і перекладачів, а Ірина і Наталія ще й художники! А Лариса Гресь – фахова актриса, керівник шкільного гуртка, написала сценарій і здійснила постановку цієї казки з своїми учнями. Вірші переклала англійською Лариса Андрієвська. Ця захоплюючоповчальна книжка насамперед, призначена дітям старшого дошкільного і середнього шкільного віку та розвиває логіку, образне мислення, кмітливість, пам’ять і корисну звичку до читання.
Книжка “Забавлянки й колискові у пісні та слові” авторки Любові Шостак та талановитої художниці Каріни Бесчастної – своєрідне й унікальне видання, адже поєднує цілих 25 тематичних творів та поетичну казку “Грамотними буть годиться, або Як киця Секлетка вивчала абетку”. Авторка не обминула своєю увагою, окрім інших, і традиційних персонажів дитячого фольклору (котика, зайчика, лиса, голубів…) Так сучасні авторські твори підсилюють родинні традиції давніх казок українського народу, зберігаючи рідне від давнини і аж до сьогодення.
Книжку ж “Хроніки сонячних струн: 20142020 (пісні та поезії, акорди для струн” автора і виконавця патріотичних бардівських пісень Юрія Кобзаренка представила упорядник та перекладач віршів відома письменниця Тетяна Майданович. Цей перший збірник віршів та пісень Юрія Кобзаренка (волонтерський позивний “Поляков”) відтворює самовідданість історичної боротьби українського народу за волю і правду в минулому і сьогоденні, особливо в роки АТО (ООС) – на фронтах нинішньої російськоукраїнської війни, що триває на теренах українського Донбасу. Перемога духу людини над пітьмою, війною і неправдою, похвала радості Буття – це наскрізна тема і відмінна риса всієї творчості молодого автора і виконавця. Юрій по сучасному оновлює патріотичну традицію українських кобзарів, створюючи та озвучуючи свої авторські пісні разом з гітарою.
Презентація книг пройшла в теплій і щирій атмосфері за сприяння працівників Музею книги та друкарства України. Особливу подяку видавництво “Дніпро” складає разом з усіма присутніми на цьому неординарному святі української книги Дмитру Палію, заступнику директора музею, котрий разом з учасниками презентації насолоджувався талановитим словом презентованих авторами творів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment