Друга річниця створення ПЦУ: реальні факти про Українську церкву, які руйнують російські міфи

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

ПЦУ є єдиною канонічною церквою на території України
15 грудня виповнилося два роки відтоді, як було створено Православну церкву України. Саме 15 грудня 2018 року в Києві провели Об’єднавчий собор українських православних церков, учасники якого затвердили статут та обрали Предстоятеля Православної церкви України (ПЦУ). Знакову подію, яка відбулася в Київському соборі Святої Софії, визнав Вселенський патріархат — проведення собору очолював представник Константинополя, митрополит Галльський Еммануїл. Вселенський патріархат наприкінці 2018 року дарував ПЦУ канонічну автокефалію. Українська церква стала єдиною законною правонаступницею Київської митрополії, заснованої наприкінці X століття та отримала 15 місце у списку (диптиху) автокефальних церков, лише формально ставши наймолодшою з них.
Найважливіші факти про створення Православної Церкви України, її значення та сучасний стан в Україні.
ПЦУ є єдиною канонічною церквою на території України.
Об’єднавчий Собор українських церков у грудні 2019 року обрав митрополита Епіфанія (Сергій Думенко, якому на той момент було 39 років) канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Статут Церкви України. “Відтоді нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем”, – повідомив Вселенський патріарх Варфоломій.
Константинополь підкреслив, що ієрархи РПЦ в Україні (УПЦ МП) уже не є місцевими правлячими єпископами: “А втім, у дусі пастирської чуйності, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні, ієрархів, згідно з каноном 8 І Нікейського собору, сподіваючись, що, волею Божою, вони незабаром об’єднаються з помісною Церквою”, – повідомив патріарх. З огляду на це митрополит Онуфрій уже не розглядається Константинополем як канонічний митрополит Київський, а лише як ієрарх, що проживає в Києві. Від 11 жовтня 2018 року, коли відбулося скасування акту від 1686 року про тимчасову передачу Київської митрополії в управління Московської церкви, в Україні УПЦ МП більше не існує, хоча РПЦ продовжує не визнавати це рішення та продовжує вважати Онуфрія “митрополитом Київським”, а УПЦ МП – “єдиною канонічною православною церквою в Україні”.
Особливо варто звернути увагу на позицію патріарха Варфоломія щодо актуального канонічного статусу архієреїв УПЦ МП. Позиція Варфоломія: існування Московської церкви в Україні є лише тимчасовим явищем! Більшість українців вважають себе вірними ПЦУ. Кількість вірних Православної церкви України за рік зросла на третину. Про це свідчать результати дослідження Центру Разумкова “Релігія й церква в українському суспільстві”, проведеного в жовтні 2020 року. Серед тих, хто вважає себе православним, до ПЦУ визнали належність 32,2% опитаних, до УПЦ (МП) – 21,9%, просто православними себе вважать 43,1% опитаних, з іншими православними церквами себе асоціюють 0,8% опитаних. Представник прес-служби ПЦУ Михайло Омельян розповів, що наразі ПЦУ намагається постати сучасною церквою. За його словами, до церкви приходять відвідувачки без головних уборів, хоча на вході й висить прохання до жінок не заходити до храму з непокритою головою. “З приводу так званого дрескоду, то ми дивимось спершу на людину й особистість, а не на її одяг, — пояснює Омельян. — Для нас передусім важливо, що людина прийшла до храму”. ПЦУ визнала, що на сучасному рівні розвитку медицини дієвим способом захисту від інфекцій є вакцинація і зазначила це на своїй сторінці у Facebook: “Вакцинуючись, ми турбуємося не лише про себе, але й про своїх рідних та близьких”.  До речі, зараз у ПЦУ обговорюють нові реформи, як-от перехід з юліанського на григоріанський календар. Зокрема, йдеться про перенесення Різдва з 7 січня на 25 грудня. “Ми як церква будемо готові до переходу в той час, коли зрозуміємо, що всі вірні є одностайними, і ми гуртом перейдемо до святкування за новим стилем”, – запевнив у своєму зверненні до вірян митрополит Епіфаній під час недільного богослужіння у Михайлівському соборі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment