Три ювілеї

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Київському національному академічному Молодому театрі нещодавно відзначили три ювілеї, які тісно пов’язані між собою.

Саме цього дня двадцять літ тому тут вперше показали виставу “Кайдаші”. А двадцять років аншлагів і глядацької любові – унікальне явище для театру.
Усі ці роки виконавець головної ролі Кайдаша – народний артист України Валерій Шептекіта. У актора ще два ювілеї: 60 років творчої діяльності і найголовніший особистий ювілей – 80 років від дня народження. Це свято ювіляр відзначив у колі найближчих друзів – колег по сцені і багаторічних шанувальників Молодого театру.
Творчий шлях Валерія Івановича розпочався 60 років тому – він брав участь у самодіяльності військового заводу м. Охтирка, що на Сумщині, де тоді працював. Пізніше навчався у студії Сумського театру ім. Щепкіна, а також грав на сцені цього театру.
У 1963му, маючи понад 25 зіграних ролей, В. Шептекіта вступив до Київського театрального інституту. У 1979му пройшов конкурсний відбір до новоствореного Молодіжного (зараз – Молодого) театру.
З нагоди ювілею на основній сцені Молодого театру в 251й раз показали виставу “Кайдаші”, прем’єра якої відбулася 20 грудня 2000 року!
…Живбув собі на світі Омелько Кайдаш. Про життя говорив розумно, пив собі гірку та колеса для возів лагодив. І була в нього сварлива дружина та двоє задиркуватих синів. Привели сини у хату невісток – і почалося: зранку сварка, а надвечір – бійка. І так день у день. Та й годі сподіватися на мир, коли перед нами справжнісінька Кайдашева сім’я…
Вперше у цьому театрі виставу поставив Микола Яремків. За цей час на сцені змінилося три покоління акторів (його синів і невісток), але вистава все ще досить популярна. В Молодому театрі намагаються розширити рамки п’єси. Привід до цього дає оригінальна п’єса “Кайдаші” Н. Дубіни за мотивами І. НечуяЛевицького. Це вистава про всіх нас — українців. Тут виявлені наші далеко не кращі риси характеру. Але лише великий народ може казати правду, ще й здатен сміятися над собою.
– У нашої родини сьогодні велике свято, народному артисту України, корифею театру, нашому рідненькому Валерію Шептекиті – 80 років, – наголосив художній керівник Молодого театру Андрій Білоус. – Своє життя Валерій Іванович присвятив служінню театру. За ці роки він зіграв безліч ролей, прожив велику кількість цікавих життів. Його несамовита, потужна енергія весь цей час слугувала прикладом для наслідування багатьом поколінням молодих артистів. Дорогенький наш Валерію Івановичу, у театрі немає людини, яка б не поважала Ваш талант і Вашу неймовірну працьовитість, а головне – Вас обожнює глядач. Нехай ці повага і любов ще довгідовгі роки ідуть поряд із Вами. Мені, як керівникові, випала честь від усього Молодого театру висловити слова величезної подяки за всі ці роки Вашого життя, за Вашу працю, за все, що Ви вклали в Молодий театр, в якому працюєте з першого дня. Здоров’я Вам, творчої наснаги і многая літа!
– Мої колеги, з якими я тут працюю вже 41й рік, наша молодь, з якою у нас тісний контакт, актори різних вікових груп, між якими у нас повна гармонія. Я за вами спостерігаю і радію, – зізнався Валерій Шептекіта. – Коли служиш театру, то служиш справі, служиш кожному глядачеві, цілому залу, театральному мистецтву. Ми служимо Україні, нашому рідному українському народу.
На закінчення Валерій Іванович прочитав кілька власних поезій, присвячених батькам, нашому непростому сьогоденню.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment