Від Центрального правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Схилімо Голови і Пом’янімо добрим словом і щирою думкою жалю вірного сина Українського народу, діяльного і самовідданого борця за утвердження Української Держави, її мови й культури, Української Справи, видатного українського громадського і політичного діяча, будівничого Української Держави, голову Харківської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, головуючого співкоординатора Харківської громади на захист Конституції та прав людинигромадянина Анатолія Григоровича СергІЄнка.
Він народився 10 серпня 1951 р. в м. Мерефі Харківської області, розпочав трудову діяльність у 1968 році слюсарем прокатного стану дослідного заводу НДІ металів у м. Харкові. 1975 р. закінчив Харківський політехнічний інститут (спеціальність: інженермеханік). До 1991 р. працював на Харківському тракторному заводі інженеромтехнологом, старшим інженером, начальником бюро виробничого відділу спецвиробництва, а з 1992 по 2006 р. — у підприємницьких структурах Харкова.
З 1989 р. – один із активних організаторів і учасників опорних груп Народного Руху України за Перебудову в м. Мерефі та ряді поближніх сіл Харківської області і м. Харкові на заводі ХТЗ. З 1995 р. – ініціатор, організатор, активний учасник громадських та політичних заходів у цьому краї, що їх проводили українські патріотичні організації. 2008 р. з ініціативи і активної участі А. Г. Сергієнка було створено громадське об’єднання розвитку громадянського суспільства на Харківщині “Поступ”, яка стала базою об’єднаних дій понад 85 громадських організацій державницької орієнтації.
З 2004 р. член обласної ради Харківської ОО ВУТ “Просвіта”, а 2019 р. обраний головою Харківської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Т. Г. Шевченка.
З 2006 року організував і провів на Харківському радіо “Нова хвиля” цикл з понад 450 авторських тематичних радіопередач під назвою “Харківська Духовина” на теми державницького патріотичного виховання населення.
З 2012 року — головуючий співкоординатор Харківської Громади на захист Конституції та прав людинигромадянина, яка об’єднує 22 організації загальноукраїнського Статусу та 85 – місцевого. Член Спілки журналістів України з 2012 року.
У 20062010 рр. — штатний радник голови Харківської ОДА. У 20102015 рр. —депутат Харківської облради. Член громадської ради з гуманітарних питань при Харківській ОДА та обласному відділенні “Конгрес Української Інтелігенції” і Всеукраїнського об’єднання ветеранів.
Приділяв велику увагу організації волонтерської допомоги військам антитерористичної операції на Донбасі з боку патріотичних українських організацій м. Харкова і області.
Пан Сергієнко був одним з небагатьох у наш час альтруїстично і патріотично налаштованих трудівниківбудівничих України, які підпорядковують своє життя та діяльність безкорисливій і часто жертовній роботі на користь Української Справи й Держави.
22 грудня 2020 року Українська громада Харківщини та всієї України втратили вірного сина Українського народу, самовідданого борця за їх інтереси, будівничого нашої держави.
Вічна пам’ять Анатолію Сергієнку і наша вдячність йому та шана!

Підготували А. Здоровий,
ВУТ політичних в’язнів і репресованих,
О.Терещенко,
“Просвіта”, м. Харків
від імені Харківської громади на захист Конституції та прав людини, що має 63 тисячі членів, об’єднаних в 22 організації ЗагальноУкраїнського Статусу та 85 – місцевого (“Просвіта”, Конгрес Української Інтелігенції, ВУТ політичних в’язнів і репресованих, Українське козацьке товариство “Харківський Слобідський Козацький полк”, “Спадщина”, Всеукраїнське об’єднання ветеранів; Братство ОУНУПА; ХОО Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України; “Національний корпус”; “Самопоміч”; Українська Республіканська Партія; Конгрес Українських Націоналістів; “Правий корпус”; “Фрайкор”; ВБФ “Здоров’я України”; ієреї та прихожани Православної церкви України; Української лютеранської християнської церкви; колектив газети “Рух – це життя”; ректори та працівники 7 харківських університетів; члени Харківської обласної ради ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка Академіки національної Академії наук професори Харченко М.Ф., Бакай О.С.; науковець, один із перших харківських “просвітян” І. М. Шаповал та ряд інших).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment