Вистава про людську душу

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Львівському академічному духовному театрі “Воскресіння”, який відзначає 30-річчя заснування, відбулася прем’єра вистави “Америка” Б. Срблянович, створеної за підтримки Українського культурного фонду.

П’єса порушує актуальні гостросоціальні проблеми пошуків своєї сутності й місця в житті в умовах еміграції, в країні мрії, країні грошей, де платять навіть за усмішку офіціанта, – Сполучених Штатах Америки. Головний герой Карл – типовий представник класу багатіїводинаків, котрий приховує початок свого фінансового падіння. У центрі уваги – руйнування всіх стосунків після того, як імператив успіху і грошей втрачає силу. Вистава демонструє справжню вартість фальшивого світу.
– Самогубство – це слабкість, – зазначила режисерка та сценограф, заслужена артистка України Алла Федоришина. – Попри те, що й для такого вчинку треба трохи сміливості, – ця сміливість слабка і не викликає поваги. На мою думку, що б не сталося, треба боротись і шукати вихід. Люди сильної волі його завжди шукають. Якщо людина не бореться, нічого не буде. Гляньте на природу, де все живе бореться, щоб жити. Ми, люди, маємо ще й прагнути жити достойно.
П’єса “Америка” – не тільки про фальшивий світ, так би мовити, успішного життя, а й про самотність, про те, як важливо залишатись людиною, адже без доброти, людяності нічого не буває. Цього простого усвідомлення сучасному суспільству дуже бракує, тому ми знову і знову говоримо про це своїми постановками.
Ось що розповіли про виставу виконавці головних ролей:
Володимир Чухонкін (Даніель):
“Образ Даніеля – це яскрава обгортка з цукерки, всередині порожня, або немов будинок без фундаменту, зрозуміло, що він зруйнується. На жаль, Даніель – це людина, яка не має мрії, не мала мети, і тому його засмоктав вир подій, швидка річка під назвою “Америка”. Не можна сказати, що Даніель – негативний чи позитивний герой, це просто слабка людина, яка не опанувала себе вчасно і не зупинилася. Я гадаю, що мені як актору вдалося втілити цей образ на сцені”.
Марія Ковалик (Мафі):
“Кожна робота над роллю – це завжди нова історія. Треба розповісти її цікаво і неоднозначно. “Поселити” на певний час персонажа у свої серце і голову. Моя героїня впевнена жінка, котра знає, що все в житті має свою ціну, іноді надто високу. Вона сама обирає, які розділові знаки ставити у тексті долі. Чи щаслива вона? Про це немає часу думати, треба діяти”.
Надія АгєєваШвед (Ірена):
“Як на мене, образ Ірени – це віддзеркалення молодих дівчат, які, закінчивши університети, не бачать у нашій країні майбутнього і прагнуть іншого життя, заможного й розкішного. Вони виїжджають у пошуках себе, вважаючи, що їх чекають в іншій країні. Але не завжди стається так, як гадається, і бувають у житті обставини (в моєї героїні – це смерть брата та примусова депортація з країни, якщо в неї не буде документів, що дозволили б залишитися в Америці), які змушують її йти на неприємні вчинки. Самотність у великому місті – це випробування. Часто людей зламують наркотичні засоби, за якими вони приховують себе справжніх. Так сталося і з моєю героїнею Ірен у Америці. Не можу сказати, що робота над цією роллю була для мене легкою, бо той характер, який довелося втілювати, зовсім чужий для мене. Під час роботи над роллю були вагання, чи взагалі зможу подолати внутрішній бар’єр, але наразі за внутрішнім відчуттям я задоволена роботою і навіть трохи полюбила цей персонаж. Надзвичайно цікаво фантазувати і втілювати на сцені життя іншої, зовсім не схожої на тебе людини”.
Тарас Юричко (Карл):
“У постановці “Америки” ми з режисером намагалися показати те, що авторка вклала в цю п’єсу, і передати це сучасному українському глядачеві. Я багато працював над цим матеріалом, думав, створював, і кожна репетиція давала нове наповнення. З партнерами по сцені ми рухалися в одному напрямку, щоб створити виставу, яка нестиме хороший месендж. Хочеться, щоб після перегляду вистав люди краще розуміли себе”.
Фото Руслана ЛИТВИНА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment