Лесине духовне коло

Юлія Яворська-Лискун,
голова Кам’янець-Подільської міської організаці ВГО “Український клуб”, журналістка, перекладачка, поетеса, співзасновниця премії ім. Лесі Українки

Таке коло тепер існує на Поділлі. До нього увійшли письменники та журналісти, краєзнавці та майстри народної творчості, артисти, художники та громадські діячі. Це ті, котрі стали Лавреатами першої Краєвої премії імені Лесі Українки, приуроченої 150 роковинам від дня народження великої письменниці.
Усі вони зібралися 26 лютого у конференц-залі Хмельницької міської ради, де панувала атмо­сфера особливої урочистості. До нагородження було представлено п’ятнадцать подолян, чиїми здобутками пишається наша область, тих, котрі піднімають дух нації, волю нації, здоров’я нації. Звертаючись до присутніх, керуюча справами міської Ради Юлія Сабій відзначила, що ці люди несуть у своїх серцях дух Лесі, розкривають велич Лесиної душі новому підростаючому поколінню, виховуючи дух патріотизму.
Кожен із представлених до нагороди мав нагоду виказати слова подяки та зворушення. Адже багато хто вперше отримав таку премію за багато років своєї творчої діяльності.
Співзасновником премії став меценат, поет і журналіст, голова “Українського клубу” м. Нетішина Микола Радиця, який і очолив журі. До нього приєдналися і голова Хмельницької обласної організації ВГО “Український клуб”, поет Володимир Олійник, голова Кам’янець-Подільської міської організації “Український клуб”, журналістка, перекладачка, поетеса Юлія Лискун. Саме організатори “Українського клубу”, біля витоків якого понад сто років тому стояла й сама Леся Українка, створили зворушливе свято для творчої інтелігенції. Ще одним меценатом свята став і депутат Хмельницької обласної ради Сергій Іващук.
Серед лавреатів премії — літературознавець, прозаїк, поет Віталій Матеуш; “Золота голка України”, видатна майстриня-художниця Ніна Гончарук; письменниця Ніна Качаровська; художник і поет Микола Пангасюк; прозаїк, есеїст і публіцист Володимир Терновий; поетеса, громадська діячка Ольга Лихогляд; поет-пісняр Анатолій Пасічник; поет-пісняр Микола Дорожко та багато інших.
Це про наш край колись сказала Леся: “Красо України, Подолля!” Його окраса – талановиті люди, а відтепер це велике духовне Лесине коло, яке ширитиметься з року в рік. Бо, як сказав поет Володимир Олійник:

Із нами світлий Лесин дух,
Могуть Тарасова із нами.
За нами вже прозрілі йдуть,
Неоскверненними шляхами.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment