Слов’янщина має свою Шевченкіану

Ольга КРАСНОЩОК,
голова Слов’янської міської організації ВУТ “Просвіта”
Тетяна ЛИСАК, голова Слов’янської міської краєзнавчої організації НСКУ
У цьому впевнилися численні учасники літературно-краєзнавчого заходу “Пам’яті Тараса присвячується: презентація книги Валерія Романька “Слов’янщина вшановує Кобзаря: 1859–2019””.

Цей цікавий захід відбувся у Слов’янській міській бібліотеці імені Михайла Петренка. Разом із автором, членом ВУТ “Просвіта”, письменником, головою Донецької обласної організації НСКУ Валерієм Романьком, сторінками його книги пройшлися присутні на заході члени місцевої “Просвіти”, краєзнавці, бібліотекарі, журналісти, учні місцевої школи № 11.
Присутніх привітала директорка бібліо­теки імені Михайла Петренка Лариса Мамедова. Після того, як пролунала пісня на слова Т. Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий…” та було представлено автора, йшлося про те, як упродовж 160 років на Слов’янщині декілька поколінь із року в рік проводили різноманітні заходи в пам’ять про Кобзаря. Горталися сторінки книги просвітянина та краєзнавця Валерія Романька, у розмову один за одним вступали присутні на заході. І всі дійшли висновку: Слов’янщина має свою багату Шевченкіану, яка складалася упродовж понад півтора століття.
Бо як оминути такі теми:
Михайло Петренко і Тарас Шевченко: особисті та творчі зв’язки; уродженець Слов’янщини Всеволод Коховський – зберігач та популяризатор творчості Т. Шевченка; три пам’ятники Т. Шевченку у Слов’янську; вулиця імені Тараса Шевченка у Слов’янську; уродженець Слов’янщини Леонід Биков – лавреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка; участь Валерія Романька у Міжнародних Шевченківських святах “В сімї вольній, новій…” на Буковині (2009), Житомирщині (2010), Черкащині (2014); Слов’янська середня школа № 6 імені Т. Г. Шевченка; представник роду Шевченка Микола Павлович Лисенко у Слов’янську; поштова Шевченкіана Михайла Длугоканського; про перебування на Слов’янщині шевченкознавця Руслана Теліпського; буклет листівок “Поети Слов’янська – Тарасові Шевченку”. Словом, у нашому краї ніколи не забували і сьогодні не забувають про великого сина українського народу Тараса Шевченка. Виступи членів ВУТ “Просвіта”, краєзнавців та журналістів чергувалися з відеоматеріалами та світлинами на екрані. Вірші Шевченка декламувала членкиня ВУТ “Просвіта” Марія Колесникова, вірш Ліни Костенко “Кобзареві” майстерно виконав учень ЗОШ № 11 Микита Дегтярьов.
Автором сценарію та ведучим був автор книги, голова ДонОО НСКУ Валерій Романько. Присутні підтримали його пропозицію-звернення до дирекції Слов’янського краєзнавчого музею про необхідність створити експозицію “Слов’янщина пам’ятає Кобзаря”. Просвітяни та краєзнавці готові допомогти.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment