Відійшов у засвіти Віктор Кисіль

Серце полум’яного патріота України, першого голови Товариства української мови в Херсоні, всесвітньо відомого фольклориста, знаного музиканта і диригента Віктора Івановича Кисіля зупинилося 2 травня 2021 року. Певно, усі працівники Херсонської обласної книгозбірні імені Олеся Гончара, усі культармійці Херсонщини завжди будуть згадувати його добрим словом.
Народився Віктор Кисіль 22 березня 1950 року в мальовничому селі Нова Маячка на Херсонщині в українській родині, де любили й шанували українську пісню та мову. З юних літ відстоював своє право українця розмовляти на рідній землі українською мовою.
Випускник Київської консерваторії, Віктор Кисіль півроку працював викладачем у Сумському музичному училищі.
Після переїзду до Херсона працював у краєзнавчому музеї, обласній бібліотеці та Центрі народної творчості.
Майже півстоліття Віктор Іванович працював викладачем і диригентом оркестру української музики “Венцерада” Херсонського музичного училища. Саме з оркестром він перемагав на міжнародних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях. З 1978 року і до 2018го досліджував український фольклор на Херсонщині. Обійшов пішки майже всі села області. Його фольклорні знахідки безцінні. У грудні 2017 року київське видавництво “АртВелес” презентувало “Антологію традиційної музики України” з 10 компактдисків. Дев’ятий, “Південь”, на 80% складається з його записів.
Щоденна копітка праця і активна громадська діяльність Віктора Кисіля були оцінені і на державному рівні: удостоєний почесного звання “Заслужений працівник культури України”, нагороджений орденами “За заслуги” ІІІ та ІІ ступеня, а також найвищою нагородою Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка – медаллю “Будівничий України”.
Він сам щороку організовував і проводив концерти, різдвяні вечорниці і вечори пам’яті Тараса Шевченка, Володимира Івасюка, українських поетівпатріотів тощо. 8 травня цього року планував провести вечір пам’яті воїнівземляків із групи “Південь” Української Повстанської Армії, але не судилося… Витруджене серце патріота, просвітянина, фольклориста і музиканта Віктора Кисіля зупинилося на Великдень, 2 травня. Але справа його жива. Аранжування знайдених ним унікальних українських мелодій для оркестру народних інструментів, обробки українських народних пісень прислужаться ще не одному поколінню музикантів соборної України.
Світла пам’ять світлій людині…

Олег Олексюк,
голова Херсонського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment