Демонтовано останній монумент Петровському

У селі Новоселівка Зіньківської територіальної громади Полтавського району демонтували пам’ятник одному з чільних організаторів Голодомору-геноциду українського народу 1932–1933 рр. Григорію Петровському і перевезли до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі “Музей монументального мистецтва тоталітарної доби “Парк радянського періоду”” в Спадщанському лісі.

“Скульптура сталінського бузувіра, який був серед організаторів Голодомору-геноциду українського народу 1932–1933 рр., який штучним голодом вбивав мільйони українських селян, відтепер є експонатом “Парку радянського періоду”. Дякую за всебічне сприяння щодо виконання закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” заступниці голови Полтавської облдержадміністрації Катерині Рижеченко, а також Зіньківському міському голові Сергію Максименку, який допоміг із демонтажним обладнанням, та директору Путивльського державного історико-культурного заповідника Сергію Тупику, котрий подбав про виділення коштів на транспорт і пальне”, – сказав представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.
На офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук громадського проєкту “Декомунізація. Україна” його координатор, очільник громадської організації “Світанок” Вадим Поздняков повідомив, що це був останній у публічному просторі України монумент Петровському.
Василь Міхеєв, колишній голова Новоселівської сільської ради (нині старостат у межах Зіньківської територіальної громади), в офіційних відповідях керівництву Українського інституту національної пам’яті та громадськості впродовж кількох років називав монумент комуністичному злочинцю “пам’ятником невідомо кому”, стверджуючи, що “немає доказів того, що це взагалі пам’ятник Григорію Петровському”.
“Пам’ятник у селі є, але я не можу стверджувати, що це Петровський, немає цьому жодного підтвердження”, – публічно заявляв Василь Міхеєв. Громадськість оцінювала його дії як саботаж декомунізаційного законодавства.
Довідково: Григорій Петровський – комуністичний державний і політичний діяч Російської імперії та СРСР. Соратник Лєніна і Сталіна. Депутат IV Державної думи Російської імперії. Випусковий редактор більшовицької газети “Правда”, один із ініціаторів створення ВЧК, яка є відповідальною за жахіття “червоного” терору на окупованих територіях Російської імперії. Петровський причетний до голодоморів і знищення українського національного руху. У 1922 р. з боку УРСР підписав Договір про утворення СРСР. У 1922–1937 роках – один із заступників голови ЦВК СРСР. У 1937–1938 роках – заступник голови Президії Верховної Ради СРСР. Місто-мільйонник Дніпропетровськ, яке раніше називалося на честь сталінського опричника, у межах декомунізації Верховна Рада України перейменувала на Дніпро.

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment