Новий творчий внесок у сучасне шевченкознавство

Н. ФЕДОРЧЕНКО,
бібліограф КЗ “Публічна бібліотека” м. Богуслава

Залюбки пропонуємо вашій увазі нове дослідження нашого земляка Володимира Мельниченка — Подробиці Шевченкового життя: 370 iсторичних мініатюр, есеїв і начерків / Володимир Мельниченко. – К.: Либідь, 2021. – 560 с. – знаного вченого, публіциста й письменника, доктора історичних наук, академіка НАПН України, почесного академіка Національної академії мистецтв України, лавреата Національної премії України імені Тараca Шевченка, заслуженого діяча науки України, члена Національної спілки письменників України, автора 50 книг, у тому числі 10 шевченкознавчих. У 370 iсторичних мініатюрах, есеях і начерках Володимир Мельниченко доповнює сучасний портрет Тараса Шевченка новими подробицями й штрихами, збагачує яскравими барвами й глибокими психологічними характеристиками. За словами самого історика і шевченкознавця, “це той Портрет, який не тиражується для вивішення на стінах, він обігріває прохололі людські душі”. Відомий літературознавець Сергій Гальченко оцінює книгу як “новий творчий внесок у сучасне шевченкознавство”.
Автор не претендує на всеосяжність, а лише започатковує цілеспрямовану розробку теми.
Дякуючи книзі Володимира Мельниченка, ми відкриваємо для себе нового, незнаного Кобзаря, який ототожнюється з Україною не лише геніальним поетичним словом, загостреним почуттям соціальної та національної справедливості, відданістю творчості й свободі, а й ментальними людяністю, добротою, вірністю, козацьким темпераментом, енергетикою почуттів, емоційністю дружби.
Книга Володимира Мельниченка “Подробиці Шевченкового життя” переконує у тому, що кожна з них є національним надбанням, даючи можливість усебічно пізнавати невичерпний і безкінечний феномен Кобзаря як живої субстанції українського народу. 3 енергійною допомогою автора сучасний портрет Шевченка доповнюється новими штрихами, збагачується яскравими барвами й глибокими психологічними характеристиками. Вiдкривши й висвітливши сотні подробиць поетового життя, Володимир Мельниченко наблизив до нас Шевченка, дав змогу уважно й пильно вдивитися у його обличчя, прислухатися до стукоту його серця…
Як істинний учений автор обов’язково споряджає свої розповіді посиланнями на документальні джерела, у тому числі архівні. Це ніскільки не зменшує читабельностi книги, навпаки, посилює довіру до викладених у ній історичних фактів. Отже, маємо справу з унікальним стилем знаного вченого, доктора iсторичних наук, академіка, заслуженого діяча науки України й водночас яскравого публіциста, письменника, одного з найкращих популяризаторів історичних знань, лавреата Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Бібліотечний колектив щиро дякує знаному земляку Володимиру Мельниченку за такий вагомий та цінний дарунок для наших користувачів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment