Просвітницька «Благодійна Буковина» викликала фурор в учасників імпрези

Світлана МАСЛОВСЬКА,
в. о. голови Чернівецької обласної “Просвіти”, співорганізаторка заходу

Благодійництво в нашому краї шанувалося споконвіку. Прогресивна частина суспільства – просвітяни, ревно вболіваючи за долю України, сповідуючи національну ідею, захищаючи рідну мову, відроджуючи звичаї та традиції народу, – ніколи не були осторонь добротворення як частини морального та патріотичного виховання громадян. Особливо в період російсько-української війни, коли нашим захисникам потрібна підтримка суспільства – волонтерів, благодійників, меценатів, котрі, не шкодуючи сил, часу й коштів, не залишають наодинці з ворогом славних вояків.
У Заставні, що на Буковині, у залі Центрального Палацу культури – аншлаг. Тут відбулося величне дійство – урочиста церемонія вручення нагород та бурштинових призів “Янгол добра” благодійникам, меценатам і волонтерам-просвітянам нашого краю, котрі впродовж семи років віддаються сповна благодійництву, аби допомогти ближньому, потребуючому цього і з цієї нагоди – неймовірно насичена концертна програма-подарунок благочинцям, яка викликала не­абиякий фурор у глядачів імпрези.
Головні герої дійства – люди, які пропагують патріотизм, творять добро. Вони отримали нагороди від Національної ради “Благодійна Україна”, представників влади, громадських організацій. Це дипломи, призові місця та сувеніри-призи “Янгол добра” – переможцям регіонального конкурсу “Благодійна Буковина” в різних номінаціях від Національного конкурсу “Благодійна Україна”, який уже втретє проводиться в місті Заставна – за активну волонтерську діяльність “Заставнівської волонтерської сотні” (голова сотні, заступниця голови Заставнівської “Просвіти” Марія М’якота).
Благословення та мудре слово архієреїв – Митрополита Буковинського ПЦУ Данила та Архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа, подяки за жертовність доброчинців від тих, хто нагороджує, величальна композиція-відкриття заходу хореографічною студією “Пролісок” та викладачами мистецької школи Н. Цуркан і М. Богданюк налаштували глядачів на позитивні емоції.
Талановитий ведучий, наш земляк, народний артист України Василь Ілащук вкотре “брав” своїм голосом, дотепністю й харизмою. Неймовірна гордість переповнювала за ще одного народного – Павла Дворського. Ми насолоджувалися перлинами української пісні: народною, запальною, якою обдаровували переможці різних конкурсів – Оксана Романюк, Сергій Лозановський; ліричною, що спонукає до роздумів, у виконанні народної артистки, волонтерки Лесі Горової, композитора-співака Вадима Завади. Зачарувала ніжністю і неповторністю голосу Світлана Весна. Неймовірну атмосферу відчули, приспівуючи та пританцьовуючи разом із Василем Мельниковичем (Гуцул-хуліган) та гуртом “Будьмо”. Ноту танцю-жарту додали “Заставнівські молодички”. В ударі були всі – і благодійники-глядачі, і артисти.
Родзинка заходу – нагородження ще однієї групи доброчинців Буковинськими “Янголами добра”, виготовленими земляком-заставнівчанином Володимиром Турецьким.
Це перша за рік гучна подія, на яку чекали всі, і вона вдалася. Наостанок – сердечна вдячність жертводавцям і організаторам, артистам і глядачам; море квітів, подарунки від міського голови Василя Радиша; підтримка пропозиції Василя Ілащука – просвітницько-волонтерсько-артистичним десантом виїхати на передові позиції російсько-української війни (приурочити 30-річчю Незалежності України); побажання всім здоров’я, сили та наснаги не зупинятися – творити й надалі добро в ім’я Людини й України!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment