Слово земляка

Наталія СавЧук,
членкиня правління Рівненського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

У Рівному відбулася презентація “Спадкоємців”. Таку назву має книга нашого земляка, академіка Миколи Жулинського, видана за ініціативи Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка та за сприяння Товариства Української Мови в Чикаго (США).
Видання є творчим відгуком на художньопубліцистичні дослідження рівненських (волинських) письменників Євгена Шморгуна, Миколи Руцького, Святослава Праска, Йосипа Струцюка про національновизвольні змагання українського народу у ХХ–ХХІ століттях.
На презентації в найстарішій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею, як зазначив директор Олександр Булига, були присутні автор книги Микола Жулинський, рівненські письменники, дослідники національновизвольних змагань на Рівненщині Євген Шморгун, Микола Руцький та колега з Харкова Леонід Тома, а також просвітяни, інтелігенція краю, небайдужа до національної історії.
Зі вступним словом виступив ініціатор та організатор презентації, голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Іван Вєтров, автор передмови до “Спадкоємців”. Очільник “Просвіти” розповів про ідею створення книги, представив гостей.
Учасники презентації радо привітали автора Миколу Жулинського, нашого земляка, уродженця Демидівщини, знаного в Україні та за її межами директора Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, доктора філологічних наук, академіка НАН України, президента Міжнародного громадського об’єднання “Волинське братство”.
Зв’язок Миколи Григоровича з малою батьківщиною впродовж усього життєвого шляху відчувають земляки в огромі справ для рідної Волині, до яких причетний достойник. А книга “Спадкоємці” є суголосною з літературними доробками побратимівземляків. Та й сам автор, окрім критичного аналізу творів рівненських письменників, ділиться з читачами болем пережитого, власними баченнями боротьби і праці задля Української державності.
Модераторка заходу Наталія Войтович (Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека) ознайомила присутніх із творчим доробком учасників презентації, акцентувала увагу на згадуваних у “Спадкоємцях” “Громовому дереві” Євгена Шморгуна та “Ми у вічі сміялися смерті” Миколи Руцького. Самі ж письменники у виступах розповіли про копітку дослідницьку роботу, яка передувала написанню книг.
Упродовж автографсесії всі присутні отримали книги, презентовані обласною “Просвітою”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment