У Полтаві нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу на кращий пам’ятник Симону Петлюрі

28 червня в межах обласних заходів з відзначення
25-ої річниці прийняття Конституції України біля пам’ятника гетьману України Іванові Мазепі відбулася урочиста церемонія нагородження переможців відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в м. Полтаві пам’ятника українському державному, військовому та політичному діячу, Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки Симонові Петлюрі.

Нагадаємо, переможців конкурсу обрали 1 червня. Проєктуванням території громадського простору біля обласного центру естетичного виховання молоді, у який буде “вписано” пам’ятник, займатимуться київські архітектори Сергій та Михайло Швеці-Машкари, а переможцем кращого проєкту пам’ятника визначили Анатолія Куща – члена Національної спілки художників України, академіка Національної академії мистецтв України, заслуженого та народного художника України. Також ведуча церемонії оголосила й імена лауреатів другої та третьої премій. Це скульптор Віктор Липовка, архітектор Андрій Данилейко (за здобуття другої премії, автори конкурсного проєкту – переможця № 202177) та архітекторка Наталія Башинська й скульптор Олексій Пергаменщик (за здобуття третьої премії, автори конкурсного проєкту – переможця № 123123).
Голова Полтавської облдерж­адміністрації Олег Синєгубов та голова обласної ради Олександр Біленький вручили їм премії і грамоти. До речі, грошова винагорода першої премії складає 40 тис. грн.
“Дякую поважному журі за визнання мого проєкту. Мені дуже приємно, що саме в день 25-ї річниці Дня Конституції, біля пам’ятника Івану Мазепі відбувається ця подія – нагородження переможців конкурсу. Ухвалення Основного Закону – один із важливих етапів державотворення. Славний уродженець Полтави Симон Петлюра – видатний борець за державну незалежність, знакова фігура української історії, нашого державотворення, гордість Полтави і всієї України. Даю вам слово, що пам’ятник на його честь також буде відповідним”, – звернувся до учасників урочистостей відомий український скульптор Анатолій Кущ.
Потому скульптор Анатолій Кущ і архітектори разом із регіональним представником Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олегом Пустовгаром та заступницею начальника управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації Антоніною Ільїною побували на місці майбутнього пам’ятника, де колись стояла садиба родини Петлюр. Делегація у складі держслужбовців і митців, почесних гостей з Києва поклали квіти до меморіальної дошки славетному полтавцю.

Прес-служба Полтавської ОДА,
Північно-східний відділ УІНП

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment