З роси й води, Надіє!

Живе понад 40 років у селі Гореничі на Київщині зовні непримітна жіночка, малослівна, сором’язлива, з теплим поглядом і привітністю до всіх, але ніби в якомусь загадковому світі невимовлених слів і понять.
Я живу в іншому світі.
Там струмки, небо і вітер…
Я живу світом не вашим,
Я живу світом багатшим…
…Бачу чорні, обдурені руки,
Бачу тисячі доль окрадених,
Бачу совість, убиту зрадами,
Бачу – дурість панує над розумом,
Бачу щирість, прибиту морозами…
Мова про Надію Кир’ян, сучасного поета-лірика, членкиню Національної спілки письменників України, лавреата премії імені Олени Пчілки, багатолітню редакторку видавництва “Веселка”, журналістку тижневика “Слово Просвіти”. Вона працює серед нас, ділячись своїм вистражданим і невтомним словом, випростуючи натруджені долоні, несучи нам розраду, моральну втіху, співчуття, підтримку духу нашого, свою особисту правду, оздоровлюючи нею наше суспільство.
Цьому повірить чи не вірить?
Невже це так збіднів народ,
Що ковбасою стали мірять
Любов і ніжність, і добро,
І рідний дім, і рідні квіти,
І вогнище, що догоря…
Що прожила ця людина, яка, ніби присоромлюючи, пише за всіх нас свої поетичні сповіді, роздуми? Ця полтавська від роду, а гореницька за життям мислителька пройшла власними кроками страдництво шістдесятників, де тільки і як тільки доля її не випробовувала, а зберегла цю тендітну глибинну душу. І виключенням з Київського державного університету за вільнодумство, і челябінськими дорогами, і поверненнями знову й знову до омріяного столичного навчання і невпинного мислення та висловлювання…
…Я по краплині віддала любов,
Частинку вітру і частинку полю,
Немов із серця виточила кров.
Вже не штормить. І вже немає болю.
Усе ще штормить і не відболіло з її таланту не все, хоч книжок вона опублікувала чимало. Це збірки поезій “Лелеки”, “Вечірня жінка і ранкова жінка”, “Невеселі думки”, поетичні дитячі томи “Українська абетка” та “Неслухняна абетка”, “Сповідь стоніжки”, дивовижна збірка поезії та публіцистики “Чиста криниця”… Не говоримо вже про численні авторські переклади з інших літератур.
У привітній залі гореницької бібліотеки 29 червня 2021 року вдячні читачі зустріли свою талановиту землячку квітами, оплесками і озвученням написаного нею поетичного слова:
Не втримаюсь на щасті.
Тільки мить,
Лиш мить щаслива,
Як весняна злива,
Струною сонця
В пальцях задзвенить…
Дзвеніли душею зігріті слова поваги і вдячності Надії Кир’ян бібліотекарки Тамари Дмитрівни Кравченко, яка стала красномовною ведучою зустрічі і запрошувала до слова всіх, хто бажав висловити вітання ювілярці. Це Антоніна Іванівна Доброва, викладачка школи мистецтв; Тамара Миколаївна Бігун, громадська діячка; Оксана Діброва, вчителька-філолог, письменниця і поетеса; Галина Петрівна Бикова, кандидат філологічних наук, почесний професор Пекінського університету; Любов Василівна Гудзь, вчителька-філолог, громадська діячка; Оксана Олексіївна Хлоп’яча, поетеса, наукова співробітниця Музею літератури України; Василь Іванович Олекса, поет; Олег Володимирович Байдуж, активіст громади; Валентина Павлівна Ноздріна, викладачка школи мистецтв; Людмила Гнатівна Рудь, громадська діячка; Галина Феодосіївна Устенко-Гайдай, заслужений журналіст України.
Цікавими учасниками зустрічі були бібліотекарі п’яти сіл нашої новоствореної Білогородської громади, а старша бібліотекарка Леся Василівна Ковтун, вітаючи ювілярку, вручила їй почесну грамоту від голови ОТГ Антона Михайловича Овсієнка. Щедро, по-земляцьки, з веселим настроєм привітали Надію Кир’ян Микола Петрович Винник, Володимир Анатолійович Іванов, Василь Ростиславович Ревчук.
Але панувала на святі щедра поезія Надії Кир’ян:
Найкращі дні
цвітуть на самім дні,
На самім дні
вода така прозора,
Що з берега лічити можна зорі,
Які зоріють в сні і навесні…

Бібліотека-філія села Гореничі

Від редакції. Дорога Надіє Володимирівно! Дякуємо Вам за чудові роки спільної праці в просвітянському тижневику, вітаємо з ювілеєм і бажаємо творчої снаги й сили на многії та благії літа!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment