Ювілейне мистецьке свято

Едуард ОВЧАРЕНКО
У селі Козичанка, що на Київщині, в Будинку творчості “Садиба Анатолія Марчука” відбулося щорічне літературно-мистецьке свято, організоване заслуженим художником України Анатолієм Марчуком, яке цьогоріч проводилося в тридцятий раз. Символічно, що цей мистецький захід є ровесником Незалежної України. У рамках дійства відбулися виставки живопису і скульптури, презентація книги “Світло у вікні”, оглядини Музею народного побуту, що знаходиться у цій садибі.

На літературно-мистецьке свято завітали земляки художника і гості зі столиці. У рамках мистецьких заходів гості співали, віршували, танцювали, тостували і, звісно ж, частувалися запашною юшкою з козичанської риби, козичанськими брендовими карасями та напоями з козичанських цілющих трав. Родзинкою стала презентація книги “Світло у вікні”, що вийшла у світ за результатами міжнародного літературного конкурсу, в якому взяли участь близько п’ятдесяти авторів. У рамках цього конкурсу були написані літературні твори за мотивами картини Анатолія Марчука “Світло у вікні”.
– Радий сьогодні бачити вас усіх у моїй Козичанці, – привітався Анатолій Марчук. – Це свято відбувається завдяки підтримці моїх друзів та однодумців. Дякую всім! Зокрема, Володимиру Тарнавському, який надав транспорт. Особлива подяка всім тим, хто безпосередньо взяв участь у мистецькому дійстві, зокрема, фольклорному колективу “Ясенцвіт”, письменниці Тетяні Кромбет, актрисі та письменниці Юлії Сак, старостиням сіл КозичанкаНові Опачичі та Лишня Олені Бояриновій та Оксані Деревянченко, Анатолію Матвєєву, Олександру Іващенку, Василеві Митражику, Раїсі Лазебній та багатьом іншим. Окремо хотів би подякувати активній, інтелігентній, ерудованій Ользі Леоновій за допомогу у створенні сценарію та вирішенні організаційних питань.
– У селі, де проживає лише 300 осіб, заслужений художник України проводить свою персональну виставку. Хтось би здивувався, а для нас це звична річ, бо такі виставки відбуваються щороку, – зазначила громадська активістка Ольга Леонова. – Щойно завершилася презентація книжки. Садовопаркові скульптури відомих українських скульпторів у сільській садибі теж вже не дивують. А ще виступ чудового Ясногородського колективу “Ясенцвіт”. Таким цього року було літературномистецьке свято у Будинку творчості “Садиба Анатолія Марчука” – позитивне, творче і натхненне.
– Було приємно познайомитися з паном Анатолієм та іншими творчими особистостями, які завітали на літературномистецький вечір, – зізналася актриса театру і кіно Юлія Сак. – Я теж долучилася до його проведення – прочитала свій вірш “Квіти щастя”, суголосний з картинами Анатолія Марчука із серії “Квіти”.
– Від літературномистецького свята у “Садибі Анатолія Марчука” отримала неймовірний заряд позитивних емоцій, – зазначила старостиня села Лишня Оксана Деревянченко. – Напевне назавжди запам’ятається серія картин А. Марчука “Квіти”, неймовірні скульптурні композиції, вишукана презентація книжки, спілкування з творчими людьми, а ще колектив “Ясенцвіт” з веселими піснями та запальними танцями.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment