Творчі перехрестя Ярослава Милосердного

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Муніципальній галереї мистецтв Деснянського району Києва відкрили виставку живопису художника з Жовтих Вод, члена НСХУ Ярослава Милосердного “Перехрестя”. Митець представив 52 роботи, більшість з яких створено протягом останніх трьох років.

Майбутній художник народився у селищі Іванівка на Одещині. Закінчив художньо-графічний факультет Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського. У своїй творчості віддає перевагу пленеру, працює в безпосередньому контакті з природою. Також створює окремі творчі композиції, станкові картини. Учасник численних обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Автор персональних виставок у Дніпрі, Жовтих Водах, Лубнах, Олександрії, Києві. Картини знаходяться в музеях і приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном.
“Любов. Саме цим почуттям насичені твори Ярослава, – до краєвидів, українських ландшафтів сходу, півдня, центру і півночі нашої країни, – пише історик мистецтва Андрій Будкевич. – Любов до історії свого краю, місця, де зараз проживає, всієї України. Він ніби вирішив скористатися двома порадами Григорія Сковороди: “Не шукай щастя за морем” і “… душу звеселяє споріднена праця”.
Простота. Може бути позначена як ясність. Це звільнення від плутанини, від надмірної наповненості буття чимось зайвим. Проте, щоб досягнути простоти, потрібно докласти чи не більше зусиль, ніж при створенні взірців складного. Видатний український художник О. Мурашко наголошував: “Будьте в мистецтві як діти, щирими і безпосередніми”. Він прислухався до цієї настанови.
Емоція. Вона не чужа картинам автора. Глибока емоція, то насамперед бажання, а малярство є наслідком тиску емоційного, від якого митець прагне звільнитися”.
Відкриваючи виставку, арт-менеджер Муніципальної галереї Деснянського району Олег Смаль наголосив, що ця галерея представляє у своїх стінах тільки високе мистецтво. Постійно розширюється коло її авторів, крім українських, тут представляють і міжнародні проєкти. Також ширшою стає географія митців. Цього разу свою творчість представляє молодий художник, який вже встиг багато досягти в царині живопису.
– Наприкінці минулого року мені зателефонував мій добрий приятель з Дніпра Андрій Будкевич і сказав, що побував на виставці чудового художника, було б добре представити його роботи і в Києві, – згадує народний художник України, лавреат Шевченківської премії Валерій Франчук. – У цей час ми формували плани нашої галереї на 2021 рік, вирішили запланувати виставку Ярослава на липень.
Ярослав Милосердний живе в козацькому краї – Жовтих Водах. Подивіться, які в нього прекрасні роботи: і композиція, і колористика, і настрій. У кожній картині чарівна українська природа. Радію, що могутня ріка талановитих митців сучасної України поповнилася ще одним художником-професіоналом, який так самобутньо бачить наш український рай і так щиро відтворює на своїх полотнах його красу, історію та сьогодення. Сподіваюсь, що й інші київські музеї та галереї виявлять бажання зробити виставки робіт цього художника.
У нашій галереї мало не щомісяця відкриваються нові виставки, після яких художники дарують свої роботи. Вже маємо у своїй колекції близько 70 картин. Хотілося, аби з часом ця колекція переросла в музей…
Начальник управління культури Деснянського району міста Києва Ігор Закомірний підкреслив, що ця галерея збирає кращі роботи сучасних митців для наших нащадків. Побажав Ярославу Милосердному, аби згодом про його творчість знали не лише в Жовтих Водах та Києві, а й далеко за межами України. Член Національних спілок письменників та художників України Михайло Горловий звернув увагу на те, що Ярослав виробив оригінальний почерк, який можна впізнати. Побажав художнику розширювати тематику своїх робіт, можливо звернутися і до теми козацтва.
– З дитинства займався музикою, паралельно малював, вирішив опанувати цей фах професійно, – розповів Ярослав Милосердний. – Зізнаюся, ця дорога мені відкрилася легко. Спочатку навчався на підготовчих курсах, потім вступив до університету. Перша персональна виставка відбулася у місті Олександрії через рік після закінчення університету. Допомогли люди, які з’явилися у моєму житті, думаю, не випадково.
Частина представлених робіт створена на пленерах на Хортиці, у Чугуєві, Кам’янці-Подільському, на Одещині та Дніпропетровщині. Більшість робіт написав у Жовтих Водах, де зараз мешкаю. Україна вражає своєю красою. На нашій землі ще стільки незвіданого, тут безмежне поле для роботи. Крім пейзажів та натюрмортів, пишу портрети, які поки що не наважуюся виставляти на широкий загал. Думаю, що всі мої роботи об’єднує любов до життя, рідної матінки Землі. Впевнений, що не можна зупинятися на досягнутому, навпаки, потрібно вимогливіше ставитися до себе і рухатися уперед.
Назвою “Перехрестя” хотів підкреслити своє філософське ставлення до життя. Ми завжди перебуваємо на якомусь перехресті. Не знаємо, коли наша дорога може звернути праворуч чи ліворуч. Зустрічаємося з різними людьми, а залишаються близькі серцю, яких згадуєш усе життя.
Приємно, що мене тепло прийняли в столиці. Хоча мав кілька персональних виставок, але нинішня найприємніша.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment