Гармонія живопису і скульптури

У художній галереї “Митець” Київської організації НСХУ відкрилася виставка двох митців: скульптора Юрія Миська та живописця Петра Смиковського.

Живописець і педагог Петро Смиковський – член НСХУ та Асоціації філософських мистецтв України, лавреат премії “Смарагдова мрія” Державної прикордонної служби України.
Здобутки митця на ниві образотворчого мистецтва були представлені на понад 50 всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Серед них більше десяти персональних. Великий успіх мала персональна виставка у місті Осака (Японія). Про визнання творчості художника свідчать численні публікації в пресі, програми на телебаченні, зняті фільми, видані каталоги робіт. Твори митця зберігаються у музеях, а також приватних колекціях України, США, Японії, Франції, Італії, Нідерландів, Росії, Латвії та багатьох інших країн.
“Петро Смиковський ще змалку зрозумів, що творчість — то його покликання, – пише Сергій Кравченко. – Свої перші професійні навички художнього ремесла здобув у художньому училищі міста Желєзногорська, де не тільки опанував техніку живопису, а головне – навчився бачити душею життя. Роботи Петра Івановича розмовляють з глядачем. Якщо наближаєшся до картини, то вона немов закривається, приховуючи свої сюжети за розмитими контурами предметів. А відійдеш трохи далі, і вже картина щиро з тобою говорить, відкриваючи всю палітру з майстерно вимальованими чіткими й зрозумілими формами. Мене завжди вражало, як Петру Івановичу це вдається.
І в якій би галузі живопису не працював художник, скрізь видно справжнє серце патріота своєї країни. Любов та глибока повага до своєї Батьківщини проходять червоною ниткою через усі роботи Петра Смиковського. Кожна картина віддзеркалює чутливу натуру митця, його глибокі почуття”.
А скульптор Юрій Мисько – знаний майстер психологічного портрету, володар унікального таланту вдихнути душу у, здавалося б, абсолютно неживі матеріали – камінь, дерево, бронзу. Свій талант він успадкував від батька – відомого портретиста Еммануїла Миська. На виставці представлені портрети митця різних років. Для кожного портретованого Юрій підбирав відповідно до образу матеріал та стилістику, аби максимально передати характер. Усі портретовані – близькі друзі автора і також відомі митці – зображені Юрієм натхненними творцями.
Юрій Мисько – учасник понад 100 всеукраїнських та міжнародних симпозіумів, виставок та інших мистецьких акцій. Був керівником численних фестивалів піскових скульптур у Києві, Мінську, на острові Крит (Греція). Керував реконструкцією парку дерев’яних скульптур “Стежка Франка” у селі Нагуєвичі Львівської області. Він автор та співавтор десятків пам’ятників, а також фонтану АйаНаті на Кіпрі. Крім України, його виставки відбувалися у Польщі.
На відкриття виставки завітали художники, мистецтвознавці, поціновувачі живопису та скульптури.
– Бачимо унікальне поєднання живописних і скульптурних робіт, – вказала керівниця секції скульптури Аліса Забой. – Зазвичай живопис привертає до себе більшу увагу, скульптура стоїть десь збоку, і на неї мало хто дивиться. А тут гармонійно поєдналися такі різні пластичні жанри – емоційні і колористичні. Твори цієї виставки доповнюють один одного. Автори давно товаришують, самі запропонували, аби провести виставку разом. Сподіваюсь, що вона матиме великий успіх.
– Люди виходять з подібних виставок з піднесеним настроєм, тут вони мають можливість особисто поспілкуватися з митцями, – зазначив заслужений художник України Петро Зикунов. – На виставці представлені прекрасні роботи, є чому подоброму позаздрити. В обох авторів є власне Я в мистецтві, а це дано далеко не кожному. Нам дійсно є чим пишатися.
– Юрій Мисько – представник Львівської школи, член потужної мистецької родини, – розповів народний художник України Микола Білик. – На виставці здебільшого представлені його ранні роботи, з якими Юрій був на різних виставках у багатьох країнах. Він дуже добре володіє матеріалом, мармур для нього, як глина. Скульптор плідно працює зі своєю дружиною Людмилою Мисько, яка дивує власними ажурними скульптурними творами.
– У цьому залі представлені роботи різних напрямків, – наголосив кандидат мистецтвознавства Петро Нестеренко. – Вони демонструють високу майстерність. Художник Петро Смиковський працює в різних жанрах – і в сакральному мистецтві, і в пейзажі, і в портреті. Своє мистецтво він з успіхом демонстрував у Японії. Серед представлених робіт ми бачимо портрет дитини, а дитячі портрети нелегко даються художникам. Петро – не просто талановитий митець, а й дуже працьовитий. Постійно влаштовує виставки, звітує про свою творчість. Він не замикається у власній майстерні, а виходить у світ, живе активним громадським життям.
Мистецтвознавиця Олена Красильникова зазначила, що виставка потужна і різнопланова. Роботи митців будуть експонуватися протягом пів місяця, тому їх зможе побачити кожен охочий.
– Насамперед хочу подякувати Київській організації НСХУ за надану можливість представити у столиці свої роботи, – зазначив скульптор Юрій Мисько. – З Петром Смиковським дружимо вже багато років, тому вирішили зробити спільну виставку. У нас різне бачення, але, думаю, що тут ми змогли добре доповнити один одного.
Петра Смиковського найбільше порадувало те, що на відкриття прийшло багато людей. Він подякував галереї “Митець”, усім, хто долучився до організації та проведення виставки.

Матеріали підготував
Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment