Старт нового театрального сезону

У Києві офіційно відкрили новий театральний сезон. У цій акції взяли участь артисти провідних театральних колективів столиці.

Головним святковим заходом стало вручення “Київської пекторалі” 2020 року і старт “Київської пекторалі – 2021”, що відбулися біля пам’ятника Лесю Курбасу у центрі Києва.
– У 2020 році ми не робили повного огляду вистав з причини пандемії. Отримали премії тільки ті номінації, які не потребують оцінок експертів. У цих номінаціях перемогли три проєкти, – зазначив голова Київської міської організації НСТДУ, народний артист України Олексій Кужельний.
Перший – Київський академічний драматичний театр на Подолі з агенцією “360” за інноваційний культурний проєкт зі створення відеоверсії театральних постановок з використанням різних технологій і спецефектів, що доповнюють сюжет вистави. Лавреатами у номінації “Подія року” стали продюсери проєкту Даша Малахова і Наталія Чижова.
Другий – у номінації “Спеціальна премія”. Дипломом лавреата за пошук нових засобів залучення глядачів до ігрової природи театру в інтернеті відзначили театр “Актор”.
Третій рік поспіль ми вручаємо премію, яка відзначає аматорські колективи. Тут виховується багато самодіяльних акторів, частина з яких у майбутньому стає професійними. Саме в таких театрах вони вперше долучаються до сцени, а глядачі до театру як такого. Отже, у номінації “Кращий народний театр” диплом лавреата отримує Народний студентський театр “Берегиня” Національного університету біоресурсів та природокористування України за виставу “Моя професія сеньйор з вищого світу, або мільйон у весільному кошику” (художній керівник та режисер Наталія Тітенко).
І нарешті я запрошую на сцену прекрасну актрису, яка зробила неоціненний внесок в українське кіно і театральне мистецтво, від Мавки до сузір’я інших ролей, кожна з яких незабутня. Це народна артистка України, повний кавалер ордена Княгині Ольги Раїса Недашківська. “Київську пектораль” Раїса Степанівна отримує за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва України.
– Я дуже зворушена, – зізналася Раїса Недашківська. – Хочу привітати всіх лавреатів, це таке велике свято! І Господь з нами, подарував сьогодні таку дивовижну погоду. Ми проїхали Києвом, вітаючи один одного і киян з відкриттям театрального сезону. Думаю, що таке свято потрібно робити кожної осені, бо нам треба більше позитиву. Мені дуже приємно, що привітати нас завітали представники посольства Азербайджану в Україні. Після фільму “Лісова пісня” до мене приїхали з цієї Республіки і запропонували головну роль у своїй картині. Потім мене називали там дочкою азербайджанського народу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment