У Лубнах започаткували премію імені братів Шеметів

Непересічна для Лубенщини подія відбулася в заміському комплексі “Villа Crona” – вперше вручали засновану цьогоріч премію імені братів Шеметів. Велелюдне дійство зібрало лубенців і гостей міста, які переймаються українською національною ідеєю.

Творча відзнака з’явилася з ініціативи місцевих краєзнавців, журналістів, Лубенської міської ради, Лубенських районних ради та держадміністрації, Національної спiлки письменникiв України, громадського об’єднання “Лубни-Медiа”, редакції газети “Хлiбороб”, колективу Калайдинцiвського історико-краєзнавчого музею.
Визначали лавреатів за здобутки у сферах журналiстики, лiтератури, крає­знавства, впровадження медiа-проєктів та внесок у розвиток й популяризацiю національно-патрiотичного руху.
У номінації “За здобутки у сфері журналістики, літератури, краєзнавчих розвідок, а також “Медіа-проєкти” Диплом лавреата та грошову премію в сумі 10 тис. грн отримав член Національної спілки журналістів України, головний редактор газети “Хлібороб” Олег Гаврильченко. У 1994 році він відновив вихід газети “Хлібороб”. На її сторінках за останні 27 років опубліковано огром матеріалів про діяльність братів Шеметів. Чимало зусиль він доклав, аби переконати столичних посадовців впорядкувати сімейне (родове) місце поховання Шеметів. 1 грудня 2000 року меморіал був урочисто відкритий.
У номінації “За вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацiю національно-патрiотичного руху” диплом лавреата та грошову премію 5 тисяч грн отримав бандурист-співак, голова Всеукраїнської громадської організації “Молода Просвіта” Віталій Мороз. Він брав участь у Помаранчевому Майдані та Революції Гідності. 23–30 березня 2014 р. долучився до велопробігу з Майдану до Донецька під гаслом “Україна ЄДИНА” та подолав відстань 650 кілометрів з Лубен до Донецька. У серпні 2015 року в Харкові взяв участь у флешмобі, присвяченому Міжнародному проєкту “СТОП ПУТІН – СТОП ВІЙНА”, виконавши Державний Гімн України в літаку над Харківщиною, за що отримав позивний “Літаючий бандурист”.
У цій номінації переміг також Володимир Мірошніченко – член Національної спілки художників України, лавреат літературно-мистецьких премій імені Василя Симоненка та Володимира Малика. Опанувавши нову техніку карбування на граніті, створив серію меморіальних плит з портретами видатних постатей Лубенщини. У Лубнах оновив пам’ятник Тарасу Шевченку. Виконав низку робіт із серії “Шевченкіана”, мандрувавши Тарасовими стежками по Чернігівській, Черкаській та Полтавській областях. З-під його пензля вийшли портрети ветеранів російсько-української війни. Ініціював виставку робіт лубенських художників під час благодійної культурно-патріотичної акції “Допоможи пораненому!”.
Символічно, що до пам’ятного знаку засновникам газети “Хлібороб” братам Шеметам лавреати премії Олег Гаврильченко, Володимир Мірошніченко та Віталій Мороз поклали уквітчаний сніп.
У пам’ять про видатних Українців Шеметів у Лубнах створили меморіальну дошку, а в Полтаві в межах декомунізаційних процесів з ініціативи голови міського товариства “Просвіта” Тараса Пустовіта провулок Інтернаціональний перейменували на честь братів Шеметів.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП
(за матеріалами офіційного сайту ­Лубенської міськради)

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment