У Гадячі відкрили меморіальну дошку Публічній бібліотеці, Лесі Українці та Михайлові Драгоманову

Ольга КРАСЮК,
директорка Гадяцької публічної бібліотеки 2011–2021 рр.
Фото Ілони БАКАЛО

Ми є свідками знаменної історичної події для Гадяча та його головної книгозбірні. Це – відкриття меморіальної дошки на вшанування 160-ліття створення Гадяцької публічної біб­ліотеки, 150-ї річниці від дня народження письменниці, перекладачки, фольклористки Лесі Українки, чиїм ім’ям названа книгозбірня, та 180-річчя від дня народження зачинателя бібліотеки, історика, економіста, публіциста Михайла Драгоманова – у день його ювілею 18 вересня відбулося святкування.
Меморіальна дошка відкрита на ознаку трьох ювілеїв, які поєднала у своїй історії бібліотека в Гетьманській столиці – одна з найстаріших книгозбірень України.
З архівної світлини на меморіальній дошці викарбувано зображення давньої споруди публічної бібліотеки в Гадячі, яка не збереглася.
Виготовлену за підтримки Світової федерації Українських жіночих організацій меморіальну дошку до ювілеїв Гадяцької публічної бібліотеки, Лесі Українки та Михайла Драгоманова містові над Пслом подарували засновники Міжнародного благодійного проєкту вшанування великих українців і національних подій меморіальними дошками й пам’ятними знаками – заслужена працівниця культури України, членкиня Національної спілки журналістів України Валентина Шемчук і кавалер ордена “За заслуги”, художник-гравер Вадим Голобородов.
Це вже друга меморіальна дошка представникам родини Драгоманових, виготовлена й установлена полтавцями, котрі впродовж двадцяти років здійснюють авторський доброчинний проєкт. Відкриття меморіальної дошки Олені Пчілці відбулося з нагоди 170-ліття від дня її народження 2019 року на будівлі видання “Гадяцький віс­ник” – колишньої “Газети Гадяцького земства”, редактором якої була наша видатна землячка.
Гадяч – єдине місто, що має на знак глибокої пошани до родини Драгоманових дві меморіальні дошки великим краянам у подарунок від полтавських доброчинців, нагороджених з нагоди 30-ліття відновлення Незалежності України та за вагомий особистий внесок у збагачення культурної спадщини Гадяччини грамотою міського голови Володимира Нестеренка.
На впровадження багаторічного проєкту полтавських благодійників меморіальними дош­ками в Україні і світі увічнено пам’ять Тараса Шевченка, Лесі Українки, Миколи Дмитрієва, Олени Пчілки, Давида Гурамішвілі, Олександра Кулика, співвітчизників-жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні, героїв російсько-україн­ської війни.
Гадячани уклінно дякують доброчинцям за гідне вшанування пам’яті наших знаменитих земляків, за справу істинно державної ваги.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment