Пленер об’єднав усю Україну

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе (м. Київ) представляє колективну виставку за підсумками Міжнародного пленерусимпозіуму “Очаків – 2021”, яка є творчим звітом 30 талановитих митців із Азербайджану та України.

– Для художника пленер – це, насамперед, обмін досвідом, – переконаний директор Музеюмайстерні Івана Кавалерідзе, заслужений діяч мистецтв України Олександр Юнін. – Важливо відчувати лікоть колеги. Серед учасників пленеру були як зовсім молоді митці, що нині навчаються у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури України, так і заслужені та народні художники, серед яких Валерій Франчук, Анатолій Буртовий, Андрій Кулагін, Тетяна Діденко, Олеся Тищенко та багато інших. Також у пленері взяв участь художник з Азербайджану Аскер Джавадов.
Митець завжди вчиться, незалежно від звання, віку, статусу. А якщо художник вчиться, то він росте. На виставці представлені прекрасні роботи. Не буде перебільшенням назвати деякі з них геніальними. Ви лише подивіться на полотна народної художниці з Одеси Галини Кравченко. А Валерій Франчук фактично повернувся до тієї техніки, в якій він свого часу відбувся.
На відкритті виставки було багато гостей, серед них – відомі мистецтвознавці, митці. Це все велика творча родина. А відбулися пленер і виставка завдяки керівнику Gallery Underground Валерію Махіну та арткуратору проєкту, заслуженому журналісту України Сергію Комісарову. Пан Сергій готував пленер, запрошував до участі художників, активно висвітлював цю подію в соціальних мережах.
Під час відкриття виставки Валерієм Махіним був оголошений конкурс для молодих митців, який триватиме до травня наступного року. Авторитетне журі відбиратиме найкращі роботи, переможці отримають премії, а потім у музеї відбудеться виставка їхніх робіт.
Не може не радувати широка географія учасників пленеру: митці з Києва, Одеси, Львова, Миколаєва, Дніпра та інших міст. Такими заходами ми не на словах, а справою утверджуємо гасло: “Схід і захід разом!”. Відбувається процес культурної дипломатії між різними регіонами, думками, роботами.
Прекрасні художні пленери відбувалися в Очакові і раніше. А новий проєкт став нашою спільною роботою з уже згаданою одеською галереєю Underground. Пленер продовжився в Одесі. Це для нас теж дуже цінно, адже музей носить ім’я Івана Кавалерідзе. Його життя і творчість були пов’язані з Одесою, на Одеській кіностудії він зняв кілька своїх стрічок. Плануємо, яким буде пленер наступного року. На відкритті виставки вже рекомендували трьох художників для участі в ньому.
Наш музей не вперше бере участь в організації та проведенні пленерів. До 130річчя від дня народження Івана Кавалерідзе проводили пленер у місцях, де він знімав фільм “Пісня про Довбуша”. Завдяки нам і нашим колегам з Музею Гуцульщини та отцю Івану з церкви у Криворівні цей пленер перетворився на науководослідницький проєкт. Ми віднайшли хату, де Іван Петрович зберігав свої кіношні речі. Нам показали місце однієї зі знімальних локацій. Дуже шкода, що ця стрічка роботи Кавалерідзе так і не дійшла до глядача.
У планах – відкрити виставку, присвячену 85літтю від дня народження великої мисткині, талановитої викладачки, народної художниці України Тетяни Голімбієвської. До експозиції увійдуть роботи з колекцій трьох закладів – Музеюмайстерні Івана Кавалерідзе, Музею родини Голімбієвських і Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України. Сподіваюсь, будуть представлені роботи, які раніше ніде не експонувалися, – її ескізи та графічні начерки. У виставці також представимо твори учнів художниці.
Плануємо також виставку картин Юрія Качкіна – людини, яка пише місто Київ. Сподіваємося на спільні проєкти з Посольством Ізраїлю в Україні та народним художником Юрієм Соколовим.
Нині працюємо над великим проєктом, присвяченим 300річчю від дня народження Григорія Сковороди, 135річному ювілею Івана Кавалерідзе та 100річчю першого пам’ятника Григорію Сковороді у Лохвиці, роботи Івана Петровича. Наприкінці року плануємо відкрити виставку, присвячену Григорію Савовичу. У ній зголосилися взяти участь близько 70 митців, сподіваємось, що це буде не лише Україна.
Закликаю всіх ходити до музеїв, галерей, кінотеатрів, театрів, подорожувати Україною. Дуже важливо пізнавати своє, рідне. Нам є що подивитися у Дніпрі, Харкові, Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, маленьких містах та містечках. У нас багата національна культура, якою маємо пишатися.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment