Який він – герой, захисник, ветеран?

Марина КисилицЯ,
Чернівецька обл.

Уроки на військовопатріотичну тематику актуальні і важливі, бо мають на меті глибше пізнавати історію України, пам’ятати важливі дати, формувати в молоді мотивацію бути свідомими громадянами, а також створювати правильний образ героя, захисника, ветерана. Такий урок днями відбувся в онлайнформаті, зорганізований районним осередком ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, який очолює Дмитро Никифоряк. У ньому взяли участь навчальні заклади Вижницької, Берегометської, Банилівської і Вашківецької громад.
– Присвячуємо ці сорок п’ять хвилин Україні та її героям. Це лише маленька краплина серед громадських обов’язків, які має виконувати кожен з нас, незалежно від місця роботи і посади, – підкреслив Дмитро Михайлович. – Завдяки синам і донькам, які захищають сьогодні нас від російського агресора на сході держави, можемо працювати, навчати і навчатись. А з нагоди Дня захисників і захисниць України, Українського козацтва, святої Покрови на урок завітали учасники російськоукраїнської війни Юрій Герецун із Мілієвого та Петро Ковалюк із Вижниці.
Петро Ковалюк працює керівником військової підготовки Вижницького ЗЗСО І–ІІІ ст. ім. Юрія Федьковича. Він привітав учасників уроку з прийдешніми святами та поділився досвідом роботи з дітьми щодо патріотичного виховання в їхньому закладі освіти. За основу взяли популяризацію військовопатріотичної гри “СокілДжура”. Як відомо, команда школи перемогла в районному та обласному етапах і успішно виступила на Всеукраїнському турнірі.
– Я закликаю і вас долучатися до родини джурів, поринути в емоції, які дарує гра, які можна отримати під час спілкування з ровесниками з різних куточків України. Щоб майбутнє було в надійних руках – обирайте цікавий спосіб гри, – закликав Петро Михайлович.
Учасники уроку мали можливість переглянути відеоролик з моментами етапів гри, які під марш українських націоналістів “Зродились ми великої години” викликали почуття гордості й водночас хвилювання за долю України.
Військовослужбовець Збройних сил України, голова районної Спілки учасників АТО/ООС Юрій Герецун у лавах захисників з 2014 року. Служив у різних підрозділах, а починав у 8му окремому полку спецпризначення головного управління розвідки, головне завдання якої – спостерігати, щоб піхотні і десантні з’єднання знали ситуацію.
– Зараз я служу в десятій окремій гірськоштурмовій бригаді, восьмому батальйоні, який базується у Чернівцях, – розповів Юрій Іванович. – Я та мої побратими – часті гості в шкільних колективах, де не лише розповідаємо про службу в українській армії, переваги військової професії, а й наочно демонструємо амуніцію, як надавати домедичну допомогу тощо.
Сини Петра Михайловича та Юрія Івановича обрали військові професії. Богдан Ковалюк став цього року курсантом Одеської військової академії. Іван Герецун навчається на третьому курсі Львівської академії сухопутних військ. Усім цікаво було переглянути відео про навчальновійськові будні юного міліївця та його одногрупників.
Про полеглих героїв свого села, які для нас тримають у Вічності небо, – Івана Діяконюка і Олександра Колотила, про те, як вшановують їхню пам’ять у рідній школі, розповіли вихованці Банилівського ЗЗСО І–ІІІ ст. ім. Івана Діяконюка.
Доречною була презентація книг на сучасну військову тематику у Вижницькій публічній бібліотеці. Видання представила Зоя Андрюк, закликала прочитати, бо там йдеться про боротьбу за новітню історію України. До уроку долучились голова обласної організації ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка Віра Китайгородська, колектив Чернівецької обласної наукової бібліотеки.
Віра Китайгородська поділилась міркуваннями про воїнівзахисників, які стоять на сторожі сьогодення, і захищають нас своїм тілом, серцем, інтелектом. У її поезії – зворушливі рядки про воїнство Хотина на чолі із Петром Сагайдачним, про те, що не мають права заснути гетьмани в нашій долі, бо стежать пильно збоку кочівники одвічні – москалі. Стривожила душу також поезія Олени Рєпіної, в якій обпалені соняхи війни проростають у зорепади…
Підсумовуючи урок, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олексій Борсук зауважив, що загальноосвітні заклади району працювали і працюють в національнопатріотичному напрямку, а також повідомив, які заходи планують провести до кінця календарного року. Пан Дмитро Никифоряк подякував усім, хто прийшов на урок – зі своїми думками, почуттями, емоціями, хто отримав ще більше наснаги працювати на своєму професійному фронті, щоб наші захисники знали, заради кого вони в строю.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment