Вічність була ближче за рідну домівку…

Сергій ТЮТЮННИК,
Січеславська “Просвіта”

У Січеславській “Просвіті” просвітяни й активна молодь міста згадували і нагадували про буремні події Революції Гідності 2013–2014 рр., які відбувалися як в Україні, так і в Дніпрі.
Прагнення бути українцями “за духом і тілом”, а не лише громадянами України “за паспортом”, віра, що ми “козацького роду”, а не частка “юга Росії”, розуміння і усвідомлення, що на цій землі “…господар українець” – все це було фундаментом Зриву наприкінці 2013 року. Людей дістала донецька банда своєю зухвалістю, брехнею, українофобією, москвофілією. Майдан був реакцією на дії антиукраїнської влади, антиукраїнських сил від здорових і сильних людей, яких були мільйони, що в один голос у різних містах України вигукнули безапеляційним, нетолерантним: “Зека – геть!”
“Запах шин і блиск очей однодумців, димові шашки і крики “Беркуту”, биття сердець і горіння автівок, темні ночі й важкі дні: під дощем, під кийками, за морозу і крові – все це Майдан! Де билися Люди зі звірями в погонах; де найбільше цінувалося життя побратима чи посестри, а не своє особисте; де стріляли в замерзлих повстанців, які керувалися гарячим українським серцем і волею, а не холодним розумом комфорту; де Вічність була ближче за рідну домівку…”, – так згадує ті події учасник Майданів у Києві і Дніпрі, просвітянин, свободівець Максим Дорофєєв.
Просвітянин Андрій Куліш переконаний: “Обидва наші Майдани – це великий сплеск національного духу, єднання нації в єдиному пориві навколо спільної мети. Чи був Майдан потрібен? Чи правильно ми вчинили? Чи варто було все тих зусиль і втрат? Так, однозначно варто! Ми були абсолютно праві! Глибина державної кризи, величина загроза незалежності і всеохоп­лююче беззаконня влади не залишили Нам вибору! Тільки рішучий протест і радикальні дії мільйонів змогли відтягнути Україну від краю прірви. Майдан був необхідний, він безповоротно змінив країну, допоміг скинути окови і витягнути країну з московського ярма. Проте Майдан хоч і значний, але лиш один з багатьох актів державотворення. Тож боротьба триває…”
Юнаки і юначки, що належать до Молодіжного Клубу Січеславської “Просвіти”, підготували до перегляду документальний фільм про Революцію Гідності, який висвітлив основні моменти тих подій – подій, що стали початком пробудження Нації від летаргічного сну пострадянської України.
Приємно, що саме молоді належала ініціатива зробити захід про Майдан 2013–2014 рр. у “Просвіті”. Це свідчить, що вже ніколи молоді українці не будуть рабами, що вони цінують і шанують подвиг майданівців, Небесної Сотні, які вказали національний шлях розвитку України. Україна має свої традиції, коріння і безумовно заслуговує, щоби мати свою національну державу, якою будуть керувати українці: люди, які апріорі мають не лише право, а й обов’язок вести Україну до процвітання! Досвід Майдану, чесність і справжність Майдану доводить нам, що Нація готова битися, коли мова йде про Гідність, Честь, Правду! Ми, “Просвіта” Дніпра, готові продовжувати Революцію Гідності до Української Перемоги! Слава Україні!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment