Галина Лисенко,
с. Шевченкове, Черкаська обл.
Підбиті підсумки XXIV міжнародного конкурсу ім. Мирона Утриска (м. Турка, Львівська обл.), відбулося урочисте нагородження переможців.
На розгляд журі надійшли 54 книги 32х авторів. У номінації “Проза” лавреатом першої премії став шевченкознавецьдослідник Микола Лисенко – за книгу “Коріння Шевченкового роду”. Довгий час автор книжки працював над створенням родоводу Шевченка, який понад усе мріяв про власну родину і завжди турбувався про своїх братів та сестер. Дослідник тривалий час листувався з нащадками роду Шевченка з близького і далекого зарубіжжя, багато працював у бібліотеках і архівах України та за її межами, щоб здійснити свою мрію: описати біографії людей славетного роду і скласти генеалогічне дерево роду Т. Г. Шевченка, яке налічує більше 1300 осіб. Це дослідження присвячене 200літньому ювілею від дня народження поета. Народження цієї книги – відповідь на звернення Шевченка до українців “І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє”.
Дослідити та написати книгу автора спонукала любов до своєї землі, до рідного краю, культурної та історичної спадщини України. Хочеться побажати всім нам чужого научатись і плекати, любити своє найрідніше – колиску рідного краю, наш волелюбний народ, землю, яка подарувала Україні творчих геніальних людей та дала світу ГеніяБатька нації. Щиро дякую тобі, Миколо, за внесок у розвиток української історичної спадщини. Минуть роки, і люди обов’язково оцінять цю унікальну працю. Нам треба вчитися любити Україну так, як любив її Тарас Шевченко.
Титанічна дослідницька праця автора достойно оцінена науковцями вишів та музеїв, широко висвітлювалася на шпальтах української та зарубіжної преси, здобула перемоги в дев’яти Міжнародних та всеукраїнських конкурсах. “Коріння Шевченкового роду” презентована автором в десяти областях України серед молоді в ЗОШ, вишах, бібліотеках. Книжка знайшла своїх вдячних читачів не тільки в Україні, а й у Білорусі, Молдові, США, Канаді, Австралії, Японії, Англії, Болгарії.
Дослідницька робота триває.