Художники святкують

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центральному будинку художника НСХУ відкрили Всеукраїнську різдвяну виставку, на якій представлені роботи найкращих сучасних українських художників, створені переважно в останні роки. Святкового настрою на відкритті заходу додав виступ учасників вокально-хорової студії при Національному академічному українському народному хорі імені Григорія Верьовки, які відтворили українські народні традиції та обряди.

– Сьогодні переживаємо непрості часи, але головне, що ми згуртувалися, – наголосив голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський. – Хочу побажати, щоб у кожній українській родині були мир, злагода й добро, а сучасне українське мистецтво дарувало людям радість. Аби наші митці мали змогу показувати всьому світові, яка талановита, прекрасна й щира українська душа.
Цього дня багато митців одержали нагороди. Почесною грамотою Спілки за участь у заходах з нагоди відкриття Всеукраїнської різдвяної виставки, популяризацію української культури, високий професіоналізм, багаторічну творчу діяльність, визначні мистецькі здобутки нагороджено вокально-хорову студію при Національному хорі імені Григорія Верьовки.
За неоціненний внесок у розвиток українського мистецтва та розвиток мистецької освіти в Україні найвищою відзнакою-нагородою НСХУ – медаллю “За творчі здобутки” – нагороджено заслужену художницю України, ректорку Київської державної академії дизайну і мистецтв Оксану Полтавець-Гуйду.
Було оголошено ще одного лавреата – Віктора Коновала, багаторічного голову Київської організації НСХУ, який за плідну творчу роботу та активну громадську позицію одержав медаль “За творчі здобутки”.
Цьогоріч виповнюється 30 років від дня заснування творчо-мистецької пленерної бази. Цю базу створила людина, яка багато років опікується створеною ним Макарівською картинною галереєю, – Анатолій Марчук, заслужений художник України, чудовий організатор, громадський діяч, якого нагородили медаллю “За творчі здобутки”.
Оксана Полтавець-Гуйда переконана:
– Це чудово, що ми маємо Національну спілку художників України, такий гурт, таку громаду, для того, аби творити мистецтво. Художник не може бути сам по собі. Підтримка колег, здорова конкуренція необхідні для розвитку їхньої творчості. Хочеться побажати, аби Спілка вистояла, а держава звертала на нас увагу і підтримувала. Тільки творчістю, мистецтвом Україна може показати себе у світі, аби він побачив високу духовність, надзвичайну красу традицій, які виробив наш народ впродовж віків.
– Пандемія намагається загнати людину в глухий кут, – зазначив Віктор Коновал. – Але вистояти допомагають наші мистецькі традиції. Попри всі обмеження ми змогли провести цю виставку. Мистецтво – це потужна сила, яка допомагає нам перемагати.
Анатолій Марчук наголосив, що цього вечора у Центральному будинку художника зібралася справжня українська еліта, майстри різних галузей мистецтва, чиї імена відомі далеко за межами нашої країни.
– Ми знаємо про проблеми художників, вони близькі й нам, письменникам, – зізнався голова НСПУ Михайло Сидоржевський. – Солідарні з вами і готові долучитися до спільної боротьби за достойне життя. Усі ми об’єднані мистецтвом, розуміємо, наскільки важливою є культура, атакована сьогодні з різних боків. З одного – це наш екзистенційний ворог Росія, з іншого – сини “совка” й онуки “русского міра”, яких так багато довкола нас, починаючи з найвищих ешелонів влади. Це ті, хто не розуміє, що таке українська культура, національна традиція. А ще ті, для кого українська культура – це хатина з солом’яною стріхою, біля якої сидять у шароварах і запивають вареники самогоном. Бачимо зневажливе ставлення до українських традицій, української культури і нерозуміння того, що саме культура тримає народ і державу.
Заслужений діяч мистецтв України, лавреат Шевченківської премії Віктор Степурко звернув увагу на те, що ми живемо в час синтезу мистецтв. Тому природно, що на відкритті виставки художників звучить музика, літературне слово. Висловив побажання, щоб художні виставки відбувалися і в стінах Національної спілки композиторів України.
На відкритті виставки виступили директор Дирекції виставок Ігор Волощук, президент Африканської ради в Україні Діало Ісас, заступник голови Українського фонду культури імені Бориса Олійника Андрій Горчаков і дипломат Юрій Лазуто, за активного сприяння якого у Німеччині відбулося сім виставок українських художників. Герой України Анатолій Паламаренко привітав учасників виставки словом незабутнього, геніального художника, кінорежисера, письменника Олександра Довженка (виконав уривок з його автобіографічної “Зачарованої Десни”), а відомий співак Сергій Файфура подарував одну зі своїх авторських пісень.
Однією з родзинок цього дня став перформанс, організований художником Філіпом Чорнобровом. Як зізнався митець, коли він завершує роботу над своєю новою картиною, то відзначає її день народження. У день відкриття Всеукраїнської різдвяної виставки виповнився 41 рік відтоді, як він закінчив роботу над представленою тут картиною, присвяченою київським подільським мотивам. Присутній на перформансі заслужений художник України Петро Зикунов зазначив, що написана сьогодні картина вже завтра стає нашою історією.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment