Радила раду Рада

Ірина Шумада,
м. Івано-Франківськ

Як повідомила “Галицька Просвіта”, відбулось річне підсумкове засідання Ради Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Відкрив його голова обласного об’єднання Степан Волковецький.
Учасники засідання хвилиною мовчання вшанували пам’ять просвітян, які не так давно відійшли у вічність. Це наші добрі колеги й товариші: редактор часопису “Галицька Просвіта” Богдан Вівчар; керівник Коломийського хору “Просвіта” Роман Хімей; директор “Української книгарні” й заступник голови обласного об’єднання “Просвіта” Ілля Заграновський; письменник і перший голова Калуської “Просвіти” Ігор Гаврилюк; член Правління міської “Просвіти”, науковець Богдан Сельський; просвітянин, організатор і багаторічний голова обласного товариства “Меморіал”, перший директор Музею визвольної боротьби Степан Каспрук; просвітянин, голова Київського крайового Братства ОУН–УПА Орест Васкул; просвітянин, історик і краєзнавець з Тлумача Михайло Дземан; один із творців ТУМ та Руху, народний депутат першого скликання, академік Любомир Пиріг; етнограф, музеєзнавець та історик Михайло Паньків; просвітянин, диригент народної чоловічої хорової капели “Червона калина” Володимир Зварун; просвітянин, староста хору “Червона калина” Тарас Колодій… Згадаймо їх молитвою та добрим словом і ми.
Перед присутніми за рік роботи прозвітував очільник обласної організації Степан Волковецький. Йшлося про те, що вдалося здійснити за цей час, яким планам завадили карантинні обмеження в країні, які організація має труднощі, які виклики чекають на неї і які перспективи відкриваються в році прийдешньому.
Керівники районних “Просвіт”, зокрема голова Коломийського РО “Просвіта” Василь Глаголюк, розповіли про заходи, які відбулись у районних організаціях, а член Правління Ярема Петрів відзначив обсяг здійсненої обласним об’єднанням роботи. Члени Ради подали пропозиції щодо подальшої діяльності товариства. Загалом звіт був сприйнятий членами Ради і запрошеними позитивно.
Про перевірку фінансово-господарської діяльності ОО ВУТ “Просвіта” і ВГЦ “Просвіта” прозвітував голова контрольно-ревізійної комісії Василь Кричун і повідомив, що порушень не було виявлено.
Дискусія тривала з приводу стану і структури районних об’єднань, яку, вочевидь, доведеться змінювати через зміну адміністративно-територіального устрою України. Зійшлись на тому, щоб залишити існуючу структуру з подальшим напрацюванням пропозицій до Центрального керівництва “Просвіти” і внесенням змін до Статуту ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, а також подумати про створення в кожній територіальній громаді об’єднання.
Приємним завершенням засідання Ради стало вручення просвітянської премії імені Марійки Підгірянки цьогорічним лауреатам. Ними стали в номінаціях “за просвітянську діяльність” – голова первинного осередку “Молода Просвіта” фізико-технічного ліцею-інтернату Марія Остап’юк-Субичева та голова осередку “Просвіта” Вербовецької гімназії Надія Пасічняк; “література” – прес-секретар обласної “Просвіти”, поетеса Ольга Бойчук (Бреславська) та голова Херсонської обласної “Просвіти” Олег Олексюк; “публіцистика” – член Правління ІФ МО ВУТ “Просвіта” Микола Кардащук та член Луганської “Просвіти”, науковець Володимир Сабадуха; “мистецтво” – керівник Клубу обдарованих дітей НД “Просвіта” Руслана Денега та член ІФ МО ВУТ “Просвіта”, композиторка Галина Терлецька (про лавреатів ми писали у № 46).
Промовці майже одностайно наголошували на активнішому залученні до діяльності “Просвіти” молоді, військових, патріотичних організацій, оскільки це основний фонд захисту держави у непростий час, пропонували також обмін делегаціями і колективами зі східними областями, ініціювання “Просвітою” нових конкретних проектів у житті міста і краю. А ще бібліотека обласної “Просвіти” поповнилась новими виданнями, які подарували Василь Глаголюк та Олег Олексюк.
Розходились до подальшої роботи в осередках натхнені новими ідеями та намірами.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment