Знай наших, або Календар патріота – 2022

Ірина СИЧИК,
підприємиця, графічна дизайнерка,
м. Рівне
До 30-ї річниці Незалежности України та 100-річчя Української революції світ побачив унікальний мистецький артефакт – вінтажне видання Календаря патріота на 2022 рік, стилізоване під радянський відривний календар, але за своїм контентом – повна протилежність заідеологізованому, із червоними датами, совковому продукту. Кожна відривна сторіночка з 365-ти – знакова постать чи подія у зболеному дискурсі української історії, культури, науки, мистецтва, спорту.

На думку Івана Франка, “народ, що не шанує своїх великих людей, не варт зватися освіченим народом”. А чи знаєте ви, що саме українець Пилип Орлик – автор Конституції (ухвалена 16 квітня 1710 року), що першою у світі розділила владу на три гілки: законодавчу, виконавчу та судову? Що Юрій Вороний, видатний український хірург, 3 квітня 1933 року провів першу у світі операцію з пересадки від людини до людини цілого органу – нирки? Що 16 листопада 1936 року народився славетний тренер із гандболу Ігор Турчин, якого з командою за значні досягнення в спорті внесли до Книги рекордів Гіннеса?
Про цих та сотні інших українських звитяжців інформує кожна сторінка ексклюзивного відривного Календаря патріота, що містить мистецькі ілюстрації, виконані у стилі строгої векторної графіки, та інформативні мікродовідки. Степан Бандера, Василь Стус, Марія Заньковецька, Варвара Ханенко, Архип Куїнджі, Іван Франко, Леся Українка, Тарас Шевченко, Богдан Ступка та інші національні герої-патріоти – обличчя на сторінках календаря, які увіковічнили свою країну у сферах духовности, державотворення, військової справи, економіки, науки, літератури, культури, спорту.
Поштовхом до створення Календаря патріота стала співпраця авторки цього матеріалу з патріотичною громадською організацією “Просвіта”. Під час розробки дизайну для сайту Рівненського міського об’єднання товариства “Просвіта” у 2018-2019 роках було опрацьовано багато матеріалів і визріло непохитне переконання: українцям є чим пишатися!
У розробці унікального мистецького продукту були використані достовірні джерела, узяті з сайтів Українського інституту національної пам’яті та інформаційної агенції Міністерства оборони України “АрміяInform”, а також із інтернет-видань “Історична правда” та “Український інтерес”. А на основі історичних фотографій та карт талановита художниця-ілюстраторка Ліза Болдишева створила мистецькі ілюстрації, розробила загальний стиль та дібрала кольорову гаму для кожної пори року.
Ось деякі із ювілейних та знаменних дат, які будемо відзначати у 2022 році:
140-річчя від дня народження державного і церковного діяча Івана Огієнка (14 січня)
100 років із дня заснування театру “Березіль” під керівництвом Леся Курбаса (31 березня)
75-та річниця початку акції “Вісла” (28 квітня)
115-річчя від дня народження Головнокомандувача УПА Романа Шухевича
(30 червня)
25-та річниця польоту в космос на борту американського космічного корабля “Колумбія” першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка
(19 листопада)
300-річчя від дня народження видатного філософа та першого українського байкаря Григорія Сковороди
(3 грудня)
85-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола, символу боротьби за незалежність України
(24 грудня)
Відривний календар має сучасний дизайн: проєкт оригінального та інноваційного мистецького видання був розроблений і зреалізований із метою популяризації здобутків українців у світі та формування пошани сучасників до українських героїв.
Детальнішу інформацію про Календар патріота можна одержати за телефоном: (073) 523-32-24.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment